Sušička prádla

Ako sa správne starať o sušičku bielizne?

Reklamný článok - 7. septembra 2020 - 1261. zobrazení

Sušička bielizne patrí medzi najväčších pomocníkov domácich prác a stala sa súčasťou mnohých domácností. Ak vlastníte sušičku bielizne aj vy, mali by ste taktiež vedieť, ako sa o ňu primerane starať.

Sušička prádla je spotrebič, ktorý vám ušetrí mnoho práce a nervov. Ak však chcete, aby vám tento pomocník vydržal čo najdlhšie, je potrebná aj primeraná starostlivosť.

Údržba sušičky bielizne nie je náročná a v podstate pozostáva len z niekoľkých jednoduchých krokov.

Vylievajte nádobku sušičky

Niektoré domácnosti majú sušičku zapojenú priamo do odpadu. Pre ostatných je však mimoriadne dôležité pravidelné vylievanie nádoby na kondenzát.

Robiť by ste tak mali po každom sušení. Ak totiž necháte túto nádobku plnú vody, môže vás zastihnúť nepríjemný zápach, a to určite nechcete.

Kontrolujte predný filter

Ten by ste mali kontrolovať a čistiť ideálne taktiež vždy po každom sušení. Ak by ste tento filter nečistili, tak vám môže vzrásť spotreba sušičky.

Čistenie predného filtra nie je nič náročné. Stačí si zobrať čistú utierku a vytrieť ňou vnútorný rám dvierok sušičky.

Následne je potrebné vybrať filter. Vytrite okolie dvierok a priestor, kde filter zasúvate. Potom vytrite všetky usadené textilné vlákna z filtrov a opláchnite ich.

Vysušte ich a zasuňte naspäť do sušičky bielizne.

Ako si vypestovať exotický amarylis?

Viete, ako pestovať amarylis? Ako často by sme ho mali polievať a hnojiť? Amarylis obľubuje slnečné miesta s teplotou okolo 20 °C…

Červený amarylis

Použite samočistiaci program

Niektoré modernejšie sušičky bielizne majú už v sebe zabudovaný samočistiaci program. Táto technológia oplachuje kondenzátor aj filter a vy tak nemusíte vyčistiť svoju sušičku bielizne zakaždým manuálne.

Okrem šetrenia vášho času pri tomto automatickom čistení zostane výkon spotrebiču stále vysoký a spotreba nízka.

Zdroj obrázkov: photographyfirm / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články