Kuchynská batéria

Vyberáte novú kuchynskú batériu? Nezabudnite na veľkosť, dizajn a typ modelu

Reklamný článok - 27. februára 2021 - 1003. zobrazení

Vo väčšine domácností je hlavným spotrebiteľom vody kuchyňa, pretože sa v nej neustále niečo pripravuje a umýva. Čisté ruky, riady, zelenina a ovocie sú predsa základ. Aj z týchto dôvodov sa obyčajná kuchynská batéria otvára a zatvára v priemere asi 100-krát denne, takže je zrejmé, že musí byť silná, spoľahlivá, odolná, schopná zvládnuť obrovské zaťaženie a zároveň byť kombinovaná s drezom v kuchyni a interiérom miestnosti. Čo to pre vás znamená?

V prvom rade najmä to, že pri výbere novej kuchynskej batérie musíte brať do úvahy veľmi veľa faktorov, s ktorými vás v našom článku oboznámime.

Typ a dizajn kuchynskej batérie sú základ

Nová kuchynská batéria musí disponovať mnohými dôležitými vlastnosťami, ale prevedenie aj typ sú základ. Dnes je možné všetky kuchynské batérie, bez ohľadu na to, ako vyzerajú, rozdeliť do troch hlavných druhov, v závislosti od ich dizajnu:

  • dvojventilová – je klasická, v niektorých prípadoch možno trochu aj retro verzia kuchynskej batérie s dvoma kohútikmi na prívod teplej a studenej vody;
  • jednopáková batéria – pri jej použití môžete tlak aj teplotu vody nastaviť pomocou jednej páky;
  • bezkontaktné batérie – batérie tohto typu si už nevyžadujú priamy kontakt, pretože sa vďaka vstavaným senzorom spustia pri pohybe ruky samé.

Za najobľúbenejšie kuchynské batérie sa z týchto troch možností ale stále považujú jednopákové verzie, pretože sa používajú skutočne pohodlne a tlak a teplotu vody často nastavíte iba jedným pohybom ruky. Ak si ale chcete užiť, dnes veľmi dôležitú čistú domácnosť bez baktérií, určite oceníte aj modernú bezdotykovú verziu. Všetko záleží len na vás a vašom životnom štýle a dizajne okolitého priestoru.

Najlepší materiál

Moderné prevedenia kuchynských batérií v rôznych farebných odtieňoch a materiálovom prevedení sú dnes veľmi populárne. Problém však nastáva v momente, keď v praxi a pri používaní tohto kuchynského sortimentu zistíme, že sa časom jeho vzhľad a funkcie zhoršujú.

Dôvodom ale nie je vždy len materiál a kvalita konkrétneho modelu, ale vlastnosti vody. V mnohých domácnostiach je problémom číslo jedna vodný kameň, ktorý je príčinou viacerých nepríjemných situácií.

Aj preto si vyberte správny materiál, ktorý dokáže všetkým vonkajším vplyvom okolia a veľkému zaťaženiu odolávať čo najlepšie.

V ponuke obchodov dnes nájdete batérie vyrobené z rôznych materiálov, ako sú:

  • kovy a zliatiny, oceľ, nikel, bronz alebo mosadz;
  • keramika;
  • žula a kameň;
  • granit alebo aj plast.

Batérie vyrobené z bronzu alebo mosadze sú však považované za najtrvanlivejšie – nie sú tak ovplyvnené vodou a vyzerajú draho a luxusne. Oceľové modely sú tiež vynikajúcim materiálom vyváženým aj z hľadiska ceny a vzhľadu. Na uľahčenie starostlivosti o batériu vám ale neodporúčame zvoliť chrómovaný povrch, pretože vysoký lesk síce vyzerá luxusne, ale kvapky vody a vodného kameňa na ňom nepôsobia vždy najlepšie.

Ako ušetriť na spotrebe vody?

Viete, ako ušetriť na spotrebe vody v domácnosti? Ak nie, neváhajte a prečítajte si našich 5 užitočných tipov, ako ušetriť na spotrebe vody…

Šetrenie vodou

Nezabudnite na tvar a veľkosť

Veľkosť je dôležitá tiež, pretože od nej priamo závisí pohodlie použitia drezu a batérie na umývanie. Myslite najmä na to, aby vodný prúd z batérie smeroval priamo do stredu umývadla a zabránil tak striekaniu vody mimo jeho plochy.

Výška batérie by mala byť taká, aby sa voda do nádob a drezu dostala bez problémov a mohli ste umyť aj väčší riad. Voľba výšky výtoku priamo závisí aj od hĺbky drezu. Ak nie je dostatočne hlboký, potom by mal byť výtok vyšší, ale nepreháňajte to, inak bude voda striekať na pracovnú dosku a obklad. Ak je naopak umývadlo hlboké, potom môžete uprednostniť nižší model batérie.

Aby ste sa teda vyhli nechceným problémom, kúpte si batériu rovno s drezom a všetkým ostatným príslušenstvom, ktoré bude spolu ladiť a následné použitie bude maximálne pohodlné, funkčné a praktické.

Zdroj obrázku: Halfpoint / Shutterstock.com

planovač
  • Kategórie

Podobné články