Detská izba

Čo by ste nemali vynechať pri zariaďovaní detských izieb?

Reklamný článok - 9. septembra 2019 - 2160. zobrazení

Zariaďovanie detských izieb si rodičia vždy vychutnávajú. Zároveň si uvedomujú, ako ich dieťa rýchlo rastie. Veď len prednedávnom spávalo s nimi v spálni v postieľke a dnes už potrebuje vlastnú detskú izbu. Čo by ste ale nemali vynechať pri zariaďovaní detských izieb?

Kvalitný detský nábytok

Ako prvé by sme mali vyberať kvalitný detský nábytok. Pri výbere je potrebné zohľadniť hlavne pohlavie dieťaťa, veľkosť miestnosti a množstvo úložného priestoru. Ak, ale plánujete zariaďovať detskú izbu dvom deťom iného pohlavia, odporúča sa zvoliť si neutrálne farby – zelenú, žltú, ale aj svetlú modrú, ktorá môže byť pre chlapcov, ale aj pre dievčatá. Kvalitný detský nábytok by mal byť predovšetkým stabilný, mal by byť nenáročný na skladanie a hlavne mal by byť vyrobený z kvalitného materiálu, ktorý je trváci a odolný.

Hračky pre deti

Úložný priestor na hračky

Pri kúpe nového nábytku myslite aj na to, aby v detskej izbe nechýbal úložný priestor na hračky. Odporúčame vám dať si ušiť alebo si nakúpiť veľké látkové koše na hračky. Môžu sa ľahko prenášať a sú vhodné aj pre menšie deti, ktoré sa učia upratovať si hračky akonáhle sa dohrajú.

Štýlové výšivky a kvalitné šitie predurčujú tieto látkové koše na verného spoločníka vašich detí, ale aj vás. Keď prídete vysávať a umývať podlahu do detskej izby, jednoducho všetky hračky, ktoré ostali na zemi, budete môcť vhodiť do týchto vreciek a pomocou prišitých úchytiek ich presunúť tam, aby vám nezavadzali.

Dieťa hrajúce sa s detskými hračkami

Okrem látkových košov na hračky vám odporúčame kúpiť otvorené skrinky, poprípade police, kde si dieťa vystaví hračky, ktoré by sa v týchto látkových košoch znehodnotili, napríklad autá na diaľkové ovládanie, vrtuľníky na diaľkové ovládanie a podobne.

Pri zariaďovaní detských izieb určite nezabúdajte na výber kvalitnej posteli, pri väčších deťoch na výber detského stola a stoličky a nezabudnite ani na doplnky ako hrejivé deky, príjemné detské posteľné obliečky, detské obrazy, nástenky a pod.

Tri zóny

Pri zariaďovaní detskej izby je dôležité, aby boli zachované tri zóny – spacia, hracia a študijná. Študijná zóna by mala byť pri zdroji svetla, čiže pri okne. Hracia ideálne v strede detskej izby. Spacia by zase mala by ďalej od okien, no zároveň by nemala byť hneď za dverami.

  • Kategórie

Podobné články