Ako zariadiť detskú izbu pre súrodencov?

Ako zariadiť detskú izbu pre súrodencov?

Reklamný článok - 26. októbra 2017 - 6675. zobrazení

Jedna detská izba, dvaja súrodenci, ktorí ju obývajú. Hromada starostí ako izbu zariadiť, aby boli spokojní obaja. Tiež riešite zariadenie detskej izby pre súrodencov? Chcete im zabezpečiť dostatok voľného priestoru, úložného priestoru aj súkromia, ale máte na to len jednu miestnosť? To vôbec nevadí, pretože aj to sa dá hravo zvládnuť. Nižšie vám prinášame tipy, ako na to.

Jednu miestnosť pomyselne rozdeľte na dve rovnaké časti

Najlepším riešením, ako v jednej miestnosti zariadiť detskú izbu pre dvoch súrodencov, je izbu pomyselne rozdeliť na dve, pokiaľ možno rovnako veľké, časti. Tie môžete rozdeliť buď priečkou alebo nábytkom (regálom, veľkou šatníkovou skriňou alebo napríklad knižnicou). Pomôže aj farebné odlíšenie miestnosti – polovicu detskej izbičky vymaľujte obľúbenou farbou jedného dieťaťa a ďalšiu polovicu farbou, ktorú vybralo dieťa druhé. V oboch častiach potom deťom zariaďte všetko potrebné.

Niektorý nábytok budú mať súrodenci spoločný

Samozrejme, že niektorý nábytok budú mať súrodenci spoločný. Šikovná je priestranná šatníková skriňa. Jedna väčšia šatníková skriňa je o dosť výhodnejšia ako dve menšie skrine, ktoré zaberú príliš veľa priestoru a aj tak neponúkajú dostatok úložného miesta. Spoločné budú mať súrodenci aj niektoré hračky (zvlášť, ak ich nedelí veľký vekový rozdiel). Okrem toho zrejme budú mať spoločnú komodu, prípadne regál na hračky. Spoločný nábytok preto  situujte, pokiaľ je to možné, do stredu miestnosti.  Vždy  Tak, aby bol dobre prístupný pre oboch súrodencov.

Detská izba Pluto
Detská izba Pluto

Detské poschodové postele ušetria veľa miesta

Dve samostatné postieľky síce podporia pekný vzhľad miestnosti, ale neušetria toľko miesta ako posteľ poschodová. Tú si súrodenci zamilujú nielen preto, že budú mať viac miesta na hranie, ale aj preto, že detská posteľ s úložným priestorom sa im bude hodiť napríklad pre úschovu hračiek či svojich malých tajomstiev. Navyše môžete vybrať také lôžko, ktorého súčasťou je prístelka. Deti si tak môžu aj do malej izbičky pozvať priateľov na prespanie. Je však pravda, že ani detskou poschodovou posteľou nezaistíte svojim potomkom patričné ​​súkromie, po ktorom budú vaše deti časom túžiť.

Poschodová posteľ so zásuvkou Irwin – akácia

O pracovný priestor sa nedá deliť

Čo musí mať každý súrodenec sám pre seba, je bezpochyby písací stôl a bezprostredný priestor okolo neho. Predsa nebude čakať, až jeho súrodenec napíše domácu úlohu a naopak. Ak vlastníte skutočne malú detskú izbičku môžete siahnuť po tzv. multifunkčných posteliach, ktorých súčasťou býva zasúvací písací stolík a úložný priestor vo forme šuplíkov, poličiek, komôd alebo dokonca menších šatníkových skríň. Ak si neviete rady so zariaďovaním detskej izby, využite širokej ponuky eshopov, ktoré ponúkajú už vopred pripravené zostavy detských izieb.

Detská multifunkčná posteľ IRWIN

Dosť súkromia pre oboch súrodencov zároveň

Hlavným bodom izbičky, ktorú obývajú dvaja súrodenci je ale súkromie. Dostatok súkromia pre oboch zariadite už raz zmieneným rozdelením miestnosti na dve časti. Ale môžete to vyriešiť aj inak – závesom, prepážkou, obojstranne postaveným regálom pod. Skrátka a dobre každý by mal mať to svoje. Inšpiráciu pre zariadenie detských izieb nájdete na Detsky-nabytok.eu.

  • Kategórie

Podobné články