Detská izba

Ako vybrať postieľku pre bábätko?

Reklamný článok - 21. augusta 2019 - 2286. zobrazení

Výber nábytku do detskej izby pre najmenších môže byť pre nastávajúcich rodičov ťažkým orieškom. Pri jej zariaďovaní musia myslieť na veľa vecí, no tou najdôležitejšou je istotne detská postieľka. Poďme sa pozrieť na možnosti, ktoré v súčasnosti ponúka trh s nábytkom pre bábätká.

Detská izba pre bábätko bude spočiatku slúžiť predovšetkým na starostlivosť oň, preto ju treba zariadiť pekne, no predovšetkým prakticky. Každá mamička isto ocení, ak bude mať všetko potrebné poruke a pekne usporiadané.

Postieľka pre bábätko

Spočiatku bude v postieľke bábätko tráviť najviac času, preto je veľmi dôležité správne ju vybrať. Venujte pozornosť materiálu, z ktorého je vyrobená a tiež povrchovému náteru. V ideálnom prípade by postieľka mala byť vyrobená z kvalitného a pevného materiálu a náter by mal byť zdravotne bezchybný.

Pri výbere detskej postieľky, ale aj ďalších dielov nábytku pre bábätko sú ale najdôležitejšie certifikáty kvality. Dobrý predajca nábytku vám vždy poskytne informácie o použitých materiáloch a vždy Vás informuje nielen o krajine pôvodu, ale zároveň aj o dostupných certifikátoch.

Postieľka pre bábätko

Postieľky, ktoré nájdete v ponuke predajcu nábytku ALDO, sú vyrobené podľa noriem, aby ste mali istotu, že sa vášmu bábätku nič nestane, ani ak ho na chvíľu necháte samotné.

Pri výbere postieľky sa okrem technických parametrov sústreďte aj na špeciálne požiadavky, ktoré máte. V dnešných časoch si totiž môžete zadovážiť voľne stojaciu postieľku aj detskú postieľku s možnosťou pripojenia k manželskej posteli, alebo dokonca postieľky, ktoré zložíte a môžete zobrať so sebou napríklad na chatu.

Rastúca postieľka

V súčasnosti sú veľmi obľúbené multifunkčné detské postieľky, ktoré sú výhodné hneď z niekoľkých dôvodov. Klasická detská posteľ so zábranou je pre dieťa vhodná približne do troch rokov veku. Potom ju treba vymeniť, pretože je dieťaťu malá a bočnice sú tiež nevyhovujúce. Multifunkčná postieľka vám umožní odňať bočnice a zväčšiť posteľ. Zadováženie nového nábytku do izbičky tak môžete odložiť až na začiatok školskej dochádzky.

Komoda s prebaľovacím pultom

Okrem postieľky budete potrebovať ešte ďalší nábytok. Jedným z veľmi praktických kúskov je komoda s prebaľovacím pultom. Isto ju oceníte od samého začiatku, keď sa vám narodí bábätko. Pri prebaľovaní bábätka nemusíte nikam odbiehať, pretože máte všetko pekne poruke, takže je váš potomok v úplnom bezpečí a v neposlednom rade sa nemusíte k bábätku ani príliš nakláňať. Prebaľovací pult môžete neskôr odstrániť a komodu využívať klasickým spôsobom, napríklad na hračky alebo oblečenie.

Prebaľovací pult

Farby pre deti

Farby majú vplyv na náladu a u detí, ktoré sú na ne citlivejšie ako dospelí, to platí dvojnásobne. Na vymaľovanie detskej izby aj na nábytku sú vhodné pastelové tóny a veľmi jemné farby. Podľa skúseností mamičiek je ideálnou farbou jemne žltá, tento odtieň vyvoláva lepšiu náladu. Príjemne tiež pôsobia svetlé odtiene zelenkavej, ktorá tiež navodzuje dobrú náladu, pôsobí priateľsky a pripomína prírodu.

Zdroj/Foto: Aldo

  • Kategórie

Podobné články