Atypické osvetlenie v Tiffany štýle

Atypické osvetlenie v Tiffany štýle

Redakcia - 14. marca 2013 - 3446. zobrazení

Keď nastáva noc a celé okolie sa ponára do tmy, najlepším svietidlom pre vás sú lampy v Tiffany štýle. Ide o vitrážové svietidlá vznikajúce spájaním rôznofarebných úlomkov skla. No nejedná sa o sklo v pravom zmysle slova. Na to, aby vznikli takéto nádherné lampy je potrebné jeho špeciálne, ručné spracovanie. Ľahká elegancia týchto svietidiel zmiešaná s atypickým tvarom sa perfektne hodí do každej miestnosti. Podľa vlastného vkusu nimi možno ozdobiť aj moderne vybavené izby, no viac vyniknú v izbách, ktoré si človek zariadi v rustikálnom či v staromódnom štýle.

kompas-retro

Pri Tiffany lampách nejde len o nutné osvetlenie izby, ide o svetlenie, ktoré vám navodí príjemný pocit a svojím vzhľadom ulahodí vášmu oku. Pri takomto type lámp je však vrcholne dôležité, aby si ich zaopatril niekto s dobrým vkusom a so zmyslom pre správnu kombináciu farieb.

Tiffany lampa je sama o sebe výrazným doplnkom, ktorý treba nechať vyniknúť.

V žiadnom prípade nesmie byť v miestnosti, kde je až príliš veľa iných dekorácií. Veľmi ľahko by sa mohlo stať, že by v takomto prostredí zanikla jej výnimočnosť. Preto sa musíte posnažiť, aby sa uchoval jej dominantný charakter.

V našom článku vám predstavíme tri atypické osvetlenia v Tiffany štýle, ktoré sme vybrali špeciálne pre vás, aby ste sami postrehli ich čaro.

dale-tiffany-spring-egg-red

V prvom prípade ide o Tiffany lampu vhodnú pre všetkých milovníkov akýchkoľvek kvetových vzorov, ktoré sú pravidelne, rovnomerne usporiadané.  Jej výraznou vlastnosťou sú sýte, pestré farby, vďaka ktorým nie je možné lampu prehliadnuť. Takéto osvetlenie dokáže zväčša najlepšie vyniknúť v miestnosti, kde prevládajú farby ako hnedá, čierna, či poprípade zelená. Jej farebnosťou perfektne vyplní nenápadný vzhľad izby.  Je vhodná aj do moderne zariadenej izby, pokiaľ  svojím vyhotovením zapadá do celkového vzhľadu miestnosti. Lampa je navyše na tmavom, kovovom, masívnom stojane, preto je dôležité ju umiestniť na také miesto, kde stojan nebude v ostrom kontraste s iným kusom nábytku. Odporúča sa, aby bol nábytok rovnakého odtieňu, no nie je to nevyhnutné. Záleží na každého osobnom vkuse.

beautiful-lamp

Nasledujúca lampa je presným opakom tej predošlej. Hýri všetkými odtieňmi žltej, oranžovej, či bordovej a je taktiež obdarená kúskami zlatej farby, ktorá jej dodáva extravagantný nádych. Práve vďaka svetlu prenikajúcemu zvnútra môže človek veľmi ľahko nadobudnúť pocit akoby bola lampa celá pozlátená. Je to len očný klam. Celkový vzhľad pôsobí veľmi nenápadným dojmom, no svojou jednoduchosťou dokáže očariť každého. Vďaka svojim jasným farbám sa najlepšie hodí ku svetlému nábytku, no pri vhodnom umiestnení môže perfektne vyniknúť aj pri tmavom. Takáto farebná kombinácia je veľmi obľúbenou najmä u žien, ktoré hľadajú pozlátený doplnok, no zároveň sa chcú vyhnúť prehnanej prezdobenosti.

Tretí variant Tiffany lampy je určený obzvlášť pre ženské osadenstvo. Jej tvar nie je žiadnou náhodou. Ide o privretý dáždnik s črievicou na podstave. Lampa je zhotovená v jemných, svetlých farbách ako sú ružová, fialová a modrá. Ak je vaša cieľová izba volená v podobných odtieňoch, nemusíte už viac premýšľať o vhodnom osvetlení. Našli ste ho. Osvetlenie podobného štýlu, ak má podobu nejakého objektu, nie je vhodné umiestňovať do izby, kde máte množstvo ďalších bytových doplnkov či dekorácií. Takáto nádherná a jedinečná lampa by sa tak mohla veľmi ľahko stať len nadbytočným a nevýrazným kusom nábytku, nespravte takú chybu. Táto lampa môže zažiariť len na tom správnom mieste.

tiffany-dazdnik

Ste vo fáze, kedy hľadáte oživenie pre váš byt alebo dom? Túžite po zmene, ktorá by dodala vášmu obydliu nový, svieži nádych, bez toho, aby ste vo veľkom všetko menili? Ak sú vaše odpovede „áno“, potom sú svietidlá v Tiffany štýle pre vás to najlepšie riešenie. Neváhajte a vyskúšajte si nimi skrášliť svoje bývanie.

  • Kategórie

Podobné články