Moderná izba

V jednoduchosti je krása alebo ako zariadiť obývačku v minimalistickom štýle

Reklamný článok - 13. októbra 2019 - 2035. zobrazení

Škandinávsky štýl je obľúbený v posledných rokoch aj u nás. Interiéroví dizajnéri sa predbiehajú v tom, kto navrhne krajší minimalisticky zariadený byt. Niet divu, že záujem o tento štýl je veľký. Pred pár rokmi sme si domácnosti zahlcovali množstvom dekorácií a nábytku a dnes, kedy sa doba výrazne zrýchlila, hľadáme doma pokoj, menej rušivých podnetov. V jednoduchosti je krása – týmto heslom sa riadi minimalistický štýl, ktorý k nám prišiel zo Škandinávie.

Minimalizmus - biele steny

Ak vás ale čaká kompletná rekonštrukcia spoločenskej miestnosti, čiže obývačky, poradíme vám, na čo sa zamerať, aby ste sa mohli pochváliť krásnou minimalisticky zariadenou obývačkou.

Rozkladacie pohovky v neutrálnych farbách

Obývačka nie je len miestnosťou, kde prijímame návštevy a stretávame sa so svojou rodinou. Je to aj miestnosť, kde občas prespia návštevy a práve preto by ste mali pri výbere novej pohovky myslieť aj na možnosť, že u vás sem-tam niekto prespí. Práve z tohto dôvodu vám odporúčame vyberať nízke, dostatočne dlhé a hlavne rozkladacie pohovky, ktoré pre každý prípad poskytnú priestor na spanie.

Biele steny - spálňa

V minimalistickom štýle prevládajú neutrálne farby a práve z tohto dôvodu vám skôr odporúčame zamerať sa na tmavosivé, svetlosivé, béžové, smotanové, slonovinové a púdrové rozkladacie pohovky. Ak nedisponujete príliš veľkým priestorom, moderné rozkladacie pohovky sú pre vás tým správnym riešením.

Biele steny

Ak preferujete výrazné farby, tak v tom prípade zabudnite na zariaďovanie v minimalistickom štýle. Minimalizmus charakterizujú neutrálne farby. Červená, modrá, či fialová v tomto prípade nemajú šancu. V minimalisticky zariadených obývačkách dominujú svetlé biele steny. Na strope dominujú bodové svetlá a podhľady vytvorené s pomocou kvalitného sadrokartónu.

Jediným povoleným zvýraznením stien je natretie steny za obývacou stenou v prírodných farbách – sivou, béžovou, či slonovinovou farbou. Biele (svetlé steny) budú dokonale ladiť k nádherným laminátovým podlahám.

Veľký 3D obraz s prírodným motívom

Obývačky v minimalistickom štýle majú okrem bielych stien a neutrálne ladených pohoviek aj veľký 3D obraz s prírodným motívom. Les, lúka, padajúca hmla, prales – prírodné prvky v minimalisticky ladenej obývačke jednoznačne oceníte. Odporúčame vám skôr obrazy na plátne. Krásne vyniknú na stenách.

  • Kategórie

Podobné články