Nadčasové kúsky do obývačky

Nadčasové kúsky do obývačky: Rozkladacie kreslá a stolíky, ktoré všetko vydržia

Reklamný článok - 5. októbra 2017 - 8860. zobrazení

Obývacia izba je ako váš šatník – do kvalitných a nestarnúcich kúskov sa prosto vyplatí investovať. Poriadne konferenčné či televízne stolíky vám potom vydržia do konca života. „Nenechajte sa zlákať len jediným obchodom. Na drahšie kúsky čakajte, až budú zlacnené. Vyplatí sa tiež investovať do viacúčelových kúskov, ako sú napríklad rozkladacie kreslá,“ radí Ján Zajac z vyhľadávača nábytku Favi.sk.  

Silný ako noha od stola. Toho orechového

Z tehál poskladáte dom. Pre celkový interiér domu či bytu bude určujúci nábytok, ktorý vyberiete do obývačky. Preto vyberte taký, v ktorom sa vám bude pekne žiť. Taký, aby vydržal celé roky a nikdy nevyšiel z módy. Hľadajte klasický dizajn a predovšetkým funkčnosť.

Na nábytok nakladáme veľkú záťaž. Napríklad TV stolíky musia roky udržať nielen televízor, ale aj všetky prehrávače a reproduktory. Zamerajte sa preto na použité materiály.

 drevené konferenčné stolíky

Plastové stolíky prirodzene vydržia menej než drevené konferenčné stolíky. Navždy vám zostane stolík z masívu, teda z orecha, duba alebo iného tvrdého dreva. Kupujete ho predsa na niekoľko dekád, takže sa neuspokojte s niečím priemerným. Premýšľajte aj nad tým, ako žije vaša rodina. Kolieska sa časom isto poškodia, sklo sa ľahko rozbije.

TIP: Páči sa vám konferenčný stolík z orecha, ale pripadá vám drahý? „Než aby ste za pár rokov investovali znova do nového stolíka, kúpte hneď to pravé. Najskôr sa ale poohliadnite po lepšej cene,“ odporúča Ján z Favi.sk: „Nájdite si, v akom obchode majú veľmi podobný kúsok, alebo kde práve majú zľavy na stolíky.“

Rozkladacie kreslá, ktoré putujú celou rodinou

Niektoré kúsky do obývačky sa skrátka hodia po celý život. Môžete ich presúvať do iných miestností alebo meniť ich funkciu. Napríklad odkladacie stolčeky sa niekedy hodia ako nočné stolíky, inokedy ich využijete v kuchyni ako servírovacie.

Investíciu vám vrátia aj rozkladacie pohovky. V obývacej izbe nahradia klasické posedenie, v noci vytvoria lôžko pre nocľažníkov. Od TV stolíka, až po pohovku, máte izbu pre hostí.

Rozkladacie kreslo bude mať úspech aj v detskej izbe. Z mäkkého matraca sa razom stane domček alebo zoologická záhrada pre figúrky z Lega.

Rozkladacie kreslá, ktoré putujú celou rodinou

TIP: Až nadčasové kúsky stratia svoj pôvab, dajte im novú tvár. Napríklad stolík prefarbite novou farbou – zlaďte ho s interiérom tak, aby sa vám opäť páčil. Na rozkladacie kreslo stačí nový poťah a je ako nové.

Zdroj/foto: Favi.sk

  • Kategórie

Podobné články