Moderná obývacia izba

Dajte šancu modernizácii obývacej izby

Reklamný článok - 16. februára 2019 - 2175. zobrazení

Už pri vstupe do domácnosti si vytvárame prvý dojem a na základe toho vieme odhadnúť osobnosť majiteľa a jeho štýl. Najčastejšie sa však zdržiavame v obývacej izbe, kde nás majitelia nehnuteľnosti usádzajú. Práve táto miestnosť si zaslúži najviac pozornosti najmä pri modernizácii komplet celej nehnuteľnosti.

Výmena solitéra

Solitérom v obývacej miestnosti by mala byť bezpochyby sedacia súprava. Ako každá sedacia súprava, ani tá vaša nebude vždy dokonale ladiť k ostatnému vybaveniu miestnosti. Časom sa poťahové látky znehodnotia a ani konštrukcia nebude taká pevná ako hneď po kúpe. Výmena solitéra vás určite čaká.

Sedacia súprava

Ak ten čas prišiel práve teraz, uprednostnite luxusné sedacie súpravy na mieru. Takto sa vyhnete zdĺhavému hľadaniu sedačky vhodných rozmerov a štýlu, ktorý vám vyhovuje. Vy si vyberiete typ a farbu poťahovej látky a dokonca si vyberiete aj molitán, ktorý bude použitý na výrobu vašej novej sedačky.

V byte oceníte rozkladateľnú rohovú sedačku v neutrálnych farbách ako v sivej, hnedej, či čiernej. V dome uprednostnite účkové sedacie súpravy (najmä ak máte obývačku prepojenú s jedálenskou časťou).

Zvýraznite podlahy

Koberce sú moderným bytovým doplnkom, no alergici ho príliš nemusia. Ak máte menšiu obývaciu izbu, opticky ju dokážete zväčšiť týmito spôsobmi – bielymi stenami, minimalistickým nábytkom, ale aj odstránením veľkých kobercov. Zvýraznite hladkú dlážkovicu v byte.

Montáž podlahy

Ak máte kvalitnú drevenú podlahu, nemá zmysel ju schovávať pod kobercami. Keď tak, tak si kúpte jeden kusový koberec pod konferenčný stolík. V obývačke vám neodporúčame mať viac kobercov, resp. veľký koberec zaberajúci väčšiu plochu podlahy.

Krásne vynikne kusový dlhovlasý koberec, no nevýhodou týchto kobercov je to, že sa v ňom zachytáva viac špiny ako v krátkovlasých. Zvýraznite podlahy tým, že ich odhalíte. Ak predsa len chcete koberec, vyberajte malý kusový koberec pod stolík.

Deky, dekoračné vankúše a závesy skúste nakombinovať

Ak už budete mať kúpenú novú sedačku a vaša pekná podlahová krytina bude „zvýraznená“, začnite výberom nových závesov, dekoračných vankúšov a diek. Skúste tieto bytové doplnky farebne nakombinovať – odporúčame kombináciu maximálne troch farieb. Jedna z týchto farieb by mala byť neutrálna. Jedná sa o tieto farby – sivá, béžová, biela, hnedá.

  • Kategórie

Podobné články