Šatník – radosť otvoriť!

Šatník – radosť otvoriť!

Redakcia - 11. novembra 2013 - 3769. zobrazení

Šatník je priestor v dome či byte, slúžiaci na uskladnenie oblečenia, prípadne doplnkov. Je vyčlenený ako samostatná miestnosť, prípadne časť miestnosti oddelená dverami a je možné doňho vstúpiť.

Síce si ním nezacestujeme do Narnie, oceníme ho však, predovšetkým, ak vlastníme väčšie množstvo oblečenia. Okrem samotného uskladnenia nám poskytuje priestor na prezliekanie, väčšie šatníky môžu slúžiť aj na žehlenie.

Priestor pre šatník je vhodné vyčleniť predovšetkým v spálni či jej blízkosti, ideálne môže tvoriť akési prepojenie spálne a kúpeľne. Najrozumnejšou možnosťou, ako získať takýto komfort, je zriadiť si šatník priamo na mieru. Ak ste dostatočne zruční, nebojte sa pustiť do toho sami. Na trhu je však niekoľko profesionálnych firiem, kde sa vám o realizáciu správne nadimenzovaného šatníka postarajú odborníci.

satnik-1

Ako sme už spomenuli, základom je premyslieť si jeho vnútorné vybavenie. Odpovedzte si napríklad na otázky: Koľko priestoru potrebujete mať vyčleneného pre ukladanie oblečenia do políc a koľko na vešanie? Potrebujete aj priestor na uskladnenie rozmernejších vecí, akými sú, napríklad cestovné tašky a kufre? A kde plánujete uložiť drobné kusy oblečenia? Na základe tohto sa môžete rozhodnúť, ako bude vyzerať policový systém v šatníku, koľko závesných tyčí a zásuviek potrebujete.

satnik-3

Ideálne je mať v šatníku tiež zrkadlo, napríklad ako súčasť posuvných dvier. Posuvné dvere sú základom praktického šatníka, šetria priestor a na vyčlenenie samotného šatníka vám postačí aj menšia plocha. Priestor šatníka by mal počítať s určitou rezervou na pribúdajúce oblečenie, rovnako je vhodné, aby v ňom bolo šatstvo uložené prehľadne a nie natlačené jeden kus na druhom. Súčasťou vybavenia môže byť aj šperkovnica či úložný priestor na spoločenské topánky, kabelky a podobne. Materiály volíme tak, aby sa dali dobre udržiavať a aby esteticky dotvárali priestor šatníka.

satnik-2

Dostupných je množstvo možností, ako dopriať svojmu oblečeniu skutočne nadštandardný úkryt a zároveň mať radosť z každého vstupu do šatníka. Stačí si len vybrať!

Text: Nina Kvasňovská    Foto: Alvhem makléri & interior

  • Kategórie

Podobné články