Šatník

Ako si zariadiť šatník? (Tipy a rady)

Redakcia - 20. septembra 2019 - 9238. zobrazení

Šatníkom môžeme považovať menší priestor v dome či byte, slúžiaci na uskladnenie oblečenia, prípadne iných doplnkov. Šatník je zväčša vyčlenený ako samostatná miestnosť, prípadne časť miestnosti oddelená dverami, do ktorej je možné vstúpiť.

Síce si ním nezacestujete do Narnie, oceníte ho však najmä vtedy, ak vlastníte väčšie množstvo oblečenia. Okrem samotného uskladnenia vám šatník poskytne dostatočný priestor na prezliekanie a väčšie šatníky môžu slúžiť dokonca aj na žehlenie.

Aký by mal byť šatník?

Priestor pre šatník je vhodné vyčleniť predovšetkým v spálni či jej blízkosti. Ideálne môže šatník tvoriť akési prepojenie spálne a kúpeľne. Najrozumnejšou možnosťou, ako získať takýto komfort, je zriadiť si šatník priamo na mieru. Ak ste dostatočne zruční, nebojte sa pustiť do toho sami. Na trhu je však niekoľko profesionálnych firiem, kde sa vám o realizáciu správne nadimenzovaného šatníka postarajú odborníci.

Šatník

Vybavenie šatníka

Ako sme už spomenuli, základom si je premyslieť vnútorné vybavenie šatníka. Ešte pred samotnou realizáciou si odpovedzte na následujúce otázky: Koľko priestoru budete potrebovať na uskladanie oblečenia do políc a koľko na jeho vešanie? Potrebujete aj priestor na uskladnenie rozmernejších vecí, akými sú cestovné tašky a kufre? A kde plánujete uložiť drobné kusy oblečenia? Na základe odpovedí na tieto otázky sa môžete rozhodnúť, ako bude vyzerať policový systém v šatníku alebo koľko závesných tyčí budete potrebovať.

Moderný šatník

Ideálne je mať v šatníku zrkadlo, ktoré môže byť napr. súčasťou posuvných dverí. Posuvné dvere sú základom každého praktického šatníka. Šetria priestorom a na vyčlenenie samotného šatníka vám postačí aj menšia plocha.

Garniže na záclony a závesy. Podľa čoho ich vyberať?

Sú garniže stále populárnymi? Podľa čoho si vyberať záclony a závesy na garniže? Aké materiály sú tie najkvalitnejšie? Aké typy garníž…

Garniže na záclony a závesy. Podľa čoho ich vyberať?

V prípade veľkosti vášho šatníka by ste mali počítať s určitou rezervou na pribúdajúce oblečenie a rôzne iné veci, ktoré potrebujete alebo budete potrebovať uskladniť. Rovnako je vhodné, aby v ňom bolo šatstvo uložené prehľadne a nie natlačené jeden kus na druhom.

Šatníková skriňa

Súčasťou doplnkového vybavenia môže byť aj šperkovnica či úložný priestor na spoločenské topánky, kabelky a podobne. Materiály však voľte tak, aby sa dali dobre udržiavať a aby esteticky dotvárali priestor šatníka. Dostupných je množstvo možností, ako dopriať svojmu oblečeniu skutočne nadštandardný úkryt a zároveň mať radosť z každého vstupu do šatníka.

Text: Nina Kvasňovská    Foto: Alvhem makléri & interior

  • Kategórie

Podobné články