Retro interiéry, ktoré milujú farby

Retro interiéry, ktoré milujú farby

Redakcia - 18. mája 2017 - 3080. zobrazení

Čím pestrejšie farby, tým lepšia atmosféra. Čím živšie odtiene, tým príťažlivejší dizajn. Retro miluje pestrosť, rozmanitosť a kreativitu, čo sa odráža aj na zariadení príbytkov v tomto duchu.

retro
Retro je jeden z mála interiérových štýlov, ktorý sa nedrží presných pravidiel a zaužívaných postupov. Nech je však výsledný dizajn akokoľvek rozmanitý, pri jednotlivých návrhoch cítiť isté spoločné znaky. Tým hlavným je široké spektrum farieb, ktoré sa tento smer vôbec nebojí využiť.

Výrazné farby v tradičných prevedeniach                                                                               

Bodky, kvetiny, hviezdičky či rôzne geometrické vzory, to všetko patrí k najtradičnejším retro motívom. Najčastejšie sa s nimi stretávame vo výrazných teplých farbách ako červená, žltá či oranžová, ktoré vynikajú na bielych alebo neutrálnych svetlejších podkladoch. Takto sa aspoň majitelia vyhnú bezduchej monotónnosti.

retro sedačky

Ďalšie farebné kombinácie retro interiérov

Nie každú retro domácnosť zdobia výrazné farebné akcenty. Tieto príbytky sú typické svojou originalitou, ktorá nie je ohraničená žiadnymi prevládajúcimi farbami. Na základe toho môžu byť zladené v rôznych kombináciách od výmyslu sveta, no podstatné bude dodržiavať dôraz na harmonický kontrast.

Obľúbené prvky, ktoré dopĺňajú farebný retro štýl

Obľúbené prvky, ktoré dopĺňajú farebný retro štýl

– steny zdobia svetlé tapety s tradičnými motívmi

– súčasťou miestností bývajú živé aj umelé kvetiny

– využíva sa jednoduchý a minimalistický nábytok

– obľúbené sú ručne zhotovené drevené dekorácie

– bytové textílie sa dolaďujú v tradičných vzoroch

retro

Milovníci farieb a klasiky zároveň si s retro interiérmi prídu určite na svoje. Charakter týchto príbytkov prináša v dobe moderného a bezduchého gýču návrat ku klasike v jej nadčasovom prevedení. Veď vyskúšajte a posúďte sami, či vás retro interiéry milujúce farby dokážu chytiť za srdce.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články