Retro interiéry, ktoré milujú farby

Retro interiéry, ktoré milujú farby

Redakcia - 17. februára 2019 - 6353. zobrazení

Čím pestrejšie farby, tým lepšia atmosféra. Čím živšie odtiene, tým príťažlivejší dizajn. Retro štýl miluje pestrosť, rozmanitosť a kreativitu, čo sa odráža aj na zariadení príbytkov v tomto štýle. Ako však vyzerajú pestrofarebné retro interiéry v súčasnosti?

Retro štýl je len jedným z mála súčasných interiérových štýlov, ktorý sa nedrží striktných pravidiel a zaužívaných postupov. Nech je však výsledný dizajn interiéru zariadeného v retro štýle akokoľvek rozmanitý, pri jednotlivých návrhoch cítiť isté spoločné znaky. Tým hlavným spoločným znakom je široké spektrum farieb, ktoré sa retro štýl vôbec nebojí používať.

Najobľúbenejšie retro dekorácie

1.miesto

2.miesto

3.miesto

Plechová ceduľa

Cena: od 15.00 €

Ceduľa BAR

Cena: od 14.00 €

Nástenné hodiny

Cena: od 84.00 €

Výrazné farby v tradičných prevedeniach?

Bodky, kvetiny, hviezdičky či rôzne geometrické vzory, to všetko patrí k najtradičnejším retro motívom. Najčastejšie sa s nimi stretávame vo výrazných teplých farbách akými sú červená, žltá či oranžová, ktoré vynikajú na bielych alebo neutrálnejších svetlejších podkladoch. Takto sa aspoň majitelia vyhnú bezduchej monotónnosti, vďaka ktorej retro interiéry opäť ožijú.

Štýlovo zariadený retro interiér

Retro interiéry a ich ďalšie farebné kombinácie

Nie každú retro domácnosť zdobia výrazné a pestrofarebné akcenty. Tieto príbytky sú taktiež charakteristické svojou originalitou, ktorá však nie je limitovaná žiadnymi výraznými farbami. Na základe toho môžu byť farby zladené v rôznych kombináciách, no podstatné bude, aby ste dodržali dôraz, ktorý je kladený na ich harmonický kontrast.

Farebné retro interiéry

Obľúbené prvky, ktoré dopĺňajú farebný retro štýl

  • steny zdobia svetlé tapety s tradičnými "retro motívmi"
  • súčasťou miestností bývajú živé aj umelé kvetiny
  • využíva sa jednoduchý a minimalistický nábytok
  • obľúbenými sú ručne zhotovené drevené dekorácie
  • bytové textílie sa dolaďujú v tradičných vzoroch
Retro štýl v minulom storočí

Milovníci farieb a klasiky si spoločne s retro interiérmi prídu určite na svoje. Charakter príbytkov zariadených v retro štýle prináša v dobe moderného a bezduchého gýču návrat ku klasike v jej nadčasovom prevedení. Veď vyskúšajte a posúďte sami, či vás retro interiéry milujúce farby dokážu chytiť za srdce...

Najpredávanejšie "retro" svietidlá

1.miesto

2.miesto

3.miesto

Stojaca lampa PIXYS

Cena: od 90.00 €

Visiaca lampa FACTOR

Cena: od 80.00 €

Stojaca lampa STODY

Cena: od 250.00 €

interactive connectionUžitočný tip na záver: Pri zariaďovaní interiéru v štýle retro vám odporúčame použiť rôzne druhy nezvyčajných a originálnych dekorácií v pestrofarebných prevedeniach.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články