Pohľadový betón v interiéri

Príťažlivosť pohľadového betónu ovládne vaše zmysly…

Redakcia - 14. mája 2019 - 8400. zobrazení

Elegantné línie, luxusný dojem a príťažlivý vzhľad. Máloktorý materiál ovládne vaše zmysly tak rafinovane ako pohľadový betón… Betón už dávno nie je využívaný len ako stavebný materiál. Jeho skvelé vlastnosti si našli uplatnenie aj v interiérovom dizajne, v ktorom zohráva stále dôležitejšiu úlohu. Pri sledovaní najnovších trendov sa totižto čoraz viac stretávame s jednou z jeho najelegantnejších foriem, a to s pohľadovým betónom.

Pohľadový betón v interiéri

Pohľadový betón? Betón, ktorý vás nenechá chladnými…

Nemusíte byť profesionálnymi interiérovými dizajnérmi, aby ste dokázali oceniť kvalitu a eleganciu nejakého materiálu. V prípade pohľadového betónu vám netreba žiadne „odborné a estetické“ oko, pretože jeho čaro spočíva v schopnosti ovládnuť naše zmysly. Stačí sa zahľadieť na jeho čisté a elegantné línie a dotknúť sa jeho prirodzeného povrchu. Napriek tomu, že je betón v interiéri všeobecne považovaný za chladný materiál, podobne ako mramor, v prípade pohľadového betónu pocítite skutočné teplo domova.

Náš TIP na kvalitné tapety imitujúce pohľadový betón

Čierny betón

Sivý betón

Svetlý betón

Tapeta imitácia betónu - čierna
Hodnotenie

Cena: od 16.30 €

Tapeta imitácia betónu - sivá
Hodnotenie

Cena: od 21.50 €

Tapeta imitácia betónu - sivá 2
Hodnotenie

Cena: od 21.88 €

Pohľadový betón v kuchyni

Pohľadový betón a jeho vlastnosti

Elegancia

Nie náhodou nazvali výrobcovia tento typ betónu pohľadovým, veď predsa jeho schopnosť rozžiariť dizajn je ohromujúca. Príťažlivosť z neho vyžaruje na každom centimetri, v každej farbe a v každom prevedení.

Odolnosť

Mrazy, mechanické nárazy alebo vlhkosť, nič z toho nie je pre pohľadový betón hrozbou. Jeho zloženie ho robí odolným materiálom, spĺňajúcim tie najprísnejšie kritéria. Okrem iného kvalita použitých zložiek v pohľadovom betóne mu umožňuje zachovať si jeho prirodzený vzhľad po dlhé roky.

Tvarovateľnosť

Výrobcovia bytových doplnkov a dekorácií z pohľadového betónu majú veľký priestor využiť svoju kreativitu naplno. Tento materiál je „tvarovateľný“ a dá sa spracovať do rôznych elegantných podôb, vďaka čomu sa hodí skoro do každého interiéru zariadenom v hociakom štýle.

Pohľadový betón a jeho výroba

Využitie pohľadového betónu v interiéri

  • elegantné obklady a dlažby
  • súčasť stropov a podláh
  • kvalitné kuchynské dosky
  • bytové doplnky a dekorácie
Pohľadový betón - výrobky

Budúcnosť pohľadového betónu v interiérovom dizajne vyzerá naozaj sľubne a dopyt po tomto materiáli ani zďaleka nedosiahol svoje maximum. Stále totiž patrí medzi netradičné materiály, čím vzbudzuje záujem a stáva sa lákadlom pre mnohých milovníkov elegantných a atypických interiérov. Jeho luxusnému nádychu a živej iskre prírodného materiálu neodolajú ani vaše zmysly, takže popremýšľajte nad jeho umiestneným aj do vo vašej domácnosti.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články