Príťažlivosť pohľadového betónu ovládne vaše zmysly

Príťažlivosť pohľadového betónu ovládne vaše zmysly

Redakcia - 18. novembra 2016 - 5418. zobrazení

Elegantné línie, luxusný dojem a charizmatický vzhľad. Máloktorý materiál ovládne vaše zmysly tak rafinovane ako pohľadový betón vo svojej najpríťažlivejšej podobe.

Betón už dávno nie je využívaný len ako stavebný materiál prítomný v exteriéroch alebo na vonkajších častiach budov. Jeho skvelé vlastnosti si našli uplatnenie aj v interiérovom dizajne, v ktorom zohráva stále dôležitejšiu úlohu. Pri sledovaní najnovších trendov sa totiž čoraz viac stretávame s jednou z jeho najelegantnejších foriem, s pohľadovým betónom.

Elegantné línie, luxusný dojem

Betón, ktorý vás nenechá chladným

Nemusíme byť profesionálni dizajnéri, aby sme dokázali oceniť kvalitu a eleganciu nejakého materiálu. V prípade pohľadového betónu nám totiž netreba žiadne odborné oko, pretože jeho čaro spočíva v schopnosti ovládnuť naše zmysly. Stačí sa zahľadieť na jeho línie a dotknúť sa prirodzeného povrchu, aby sme napriek kamennému výrazu pocítili skutočné teplo domova.

Výrobcovia doplnkov

Vlastnosti pohľadového betónu :

Elegancia – Nie náhodou nazvali tento betón pohľadový, veď jeho schopnosť rozžiariť dizajn je ohromujúca. Príťažlivosť z neho vyžaruje na každom centimetri, v každej farbe a v každom prevedení. 

Odolnosť – Mrazy, mechanické nárazy, vlhkosť, nič z toho nie je pre tento betón hrozbou. Jeho zloženie ho robí odolným a dáva mu silu zachovať si prirodzený vzhľad aj po rokoch.

Tvarovateľnosť – Výrobcovia doplnkov z pohľadového betónu majú dosť veľký priestor využiť svoju kreativitu. Materiál sa dá spracovať v rôznych elegantných podobách, vďaka čomu sa hodí do mnohých interiérov zariadených v rôznych štýloch.

Využitie materiálu v interiéri

Využitie materiálu v interiéri :

  • elegantné obklady a dlažby
  • ako súčasť stropov a podláh
  • kvalitné kuchynské dosky
  • dekoračné prvky nábytku

betón

Budúcnosť pohľadového betónu vyzerá dosť sľubne a dopyt po tomto materiáli ani zďaleka nedosiahol maximum. Stále totiž patrí medzi netradičné, čím vzbudzuje záujem a stáva sa lákadlom pre mnohých milovníkov elegantných interiérov. Jeho luxusnému nádychu a živej iskre prírodného materiálu neodolajú ani vaše zmysly, takže popremýšľajte nad jeho miestom vo vašej domácnosti.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články