Vianočná výzdoba exteriéru

Vianočná výzdoba exteriéru

Redakcia - 17. decembra 2017 - 2221. zobrazení

Nie sú to len interiéry, ktoré počas Vianoc žiaria blikajúcimi svetielkami a rozvoniavajú živými ikebanami z ihličia. Elegantnou výzdobou sa snažíme skrášliť aj záhrady, dvory a celé okolie domu.

Mnohí z nás sa chcú s krásou vianočnej výzdoby podeliť s ostatnými, čo nás vedie k tomu, aby sme si zdobili aj exteriéry. Možností, ako nechať rozožiariť priestor na záhrade alebo v jej najbližšom okolí je viac než dosť a každý z nich bude počas dlhých sviatočných večerov dosť dobrým oživením nielen nášho pozemku, ale rovno celej ulice.

Svetelné reťaze po stromoch

Žiarivé svietniky pred dverami – Zdobiť môžeme začať dverami, na ktoré si už tradične vešiame veniec. Chce to však trochu originality, takže skúsiť môžeme presklené svietniky rozmiestnené v blízkosti dverí, čím nám budú rozsvecovať cestu ku vchodu.

Vianočný stromček na terase – Terasy sú v zime prázdne a smutné, takže aspoň počas sviatkov ich môžeme symbolicky ozdobiť vianočným stromčekom.

Svetelné reťaze po stromoch – Svetla nie je na Vianoce nikdy dosť, takže rozvešanie blikajúcich svetelných reťazí po stromoch bude elegantným a zároveň praktickým nápadom.

Živé girlandy na plote – Aby betónové alebo železné ploty nepôsobili chladne, môžeme na nich umiestniť živé girlandy z ihličia, doplnené imelom a v prípade tuhých mrazov cencúľmi.

Snehuliak, keď nie živý, tak umelý – So snehovou nádielkou je to v posledných rokoch bieda, no ak sa nepodarí mať živého snehuliaka, tak si kúpime umelého buď z plastu alebo z látky. Síce ide o drahší doplnok, no je to jedna z najkrajších ozdôb, aké môžeme na dvore mať.

Santa Claus lozí po dome – Celkom obľúbení sú aj Santovia vkrádajúci sa cez okno alebo komín. Tí odvážnejší si dávajú pred dom aj sane so sobím záprahom. Síce sa jedná o typický americký prežitok, no na skrášlenie záhrad sa hodí dokonale.

počas Vianoc žiaria blikajúcimi svetielkami

Inšpirácií na originálnu vianočnú výzdobu exteriéru by sa ešte našlo dosť. Každý si ale musí vybrať to, čo najviac ulahodí jeho srdcu a odzrkadlí mu symboliku najkrajších sviatkov roka. Takže šťastné a veselé, a nech vám hlavne výzdoba spraví radosť vždy, keď sa na ňu pozriete.

  • Kategórie

Podobné články