Vianočná výzdoba exteriéru

Vianočná výzdoba exteriéru

Redakcia - 16. decembra 2019 - 7613. zobrazení

Nie sú to len interiéry, ktoré sa počas Vianoc rozžiaria blikajúcimi svetielkami a rozvoniavajú živými ikebanami z ihličia. Elegantná vonkajšia vianočná výzdoba skrášľuje nielen záhradu, ale aj okolie vášho domu.

Mnohí z nás sa chcú s krásou vianočnej výzdoby podeliť aj s ostatnými, čo nás vedie k výzdobe exteriéru. Možností ako nechať rozžiariť priestor na záhrade alebo v jej okolí je však viac než dosť. Každá z možností bude počas dlhých vianočných večerov príjemným oživením nielen vášho pozemku, ale aj celej ulice.

Vianočná výzdoba exteriéru

Náš TIP na vianočnú výzdobu exteriéru

Solight LED

Profi LED

Blumfeldt LED

Vonkajšie vianočné osvetlenie
Hodnotenie

Cena: od 18.99 €

Vonkajšie vianočné osvetlenie
Hodnotenie

Cena: od 22.50 €

Vonkajšie vianočné osvetlenie
Hodnotenie

Cena: od 45.90 €

Vianočná výzdoba (Tipy a triky)

  • Žiarivé svietniky pred dverami – Exteriérová vianočná výzdoba môže začať na vašich dverách. Typickou dekoráciou je veniec, ktorý už tradične vešiame na vchodové dvere. Chce to však trochu originality, takže môžete skúsiť, napríklad rozmiestniť presklené svietniky v blízkosti dverí. Presklené svietniky vám počas vianočných sviatkov budú rozsvecovať cestu ku vchodu.
  • Vianočný stromček na terase – Terasy sú v zime zväčša prázdne a smutné, takže aspoň počas sviatkov ich môžete symbolicky ozdobiť a skrášliť vianočným stromčekom.
  • Svetelné reťaze po stromoch – Svetla nie je na Vianoce nikdy dosť, takže rozvešanie blikajúcich svetelných reťazí po stromoch bude elegantným a zároveň praktickým nápadom.

Vonkajšie vianočné osvetlenie: Podľa čoho vyberať?

Ako si vybrať najlepšie a najúspornejšie vonkajšie vianočné osvetlenie? Aké typy vonkajšieho vianočného osvetlenia sú populárnymi?

vianocne vonkajsie osvetlenie
  • Živé girlandy na plote – Aby betónové alebo železné ploty nepôsobili chladne, môžete na nich umiestniť živé girlandy z ihličia, doplnené imelom a v prípade tuhých mrazov cencúľmi.
  • Snehuliak, keď nie prírodný, tak umelý – So snehovou nádielkou je to v posledných rokoch ako na hojdačke, no ak sa vám nepodarí mať prírodného snehuliaka, tak si môžete kúpiť umelého, a to buď z plastu alebo z látky. Síce ide o drahší doplnok, no je to jedna z najkrajších ozdôb, aké môžete na svojom dvore mať.
  • Santa Claus lozí po dome – Celkom obľúbení sú aj Santovia vkrádajúci sa cez okno alebo komín. Tí odvážnejší si dávajú pred dom aj sane so sobím záprahom. Síce sa jedná o typický americký prežitok, no na skrášlenie záhrad sa hodí dokonale.
Vianočná výzdoba

Inšpirácií na originálnu vianočnú výzdobu exteriéru sa nájde mnoho. Každý si však musí vybrať to, čo najviac ulahodí jeho srdcu a odzrkadlí mu symboliku najkrajších sviatkov roka. Takže šťastné a veselé, nech vám vianočná výzdoba spraví radosť vždy, keď sa na ňu pozriete.

  • Kategórie

Podobné články