Predokenné rolety Minirol

5 spôsobov jednoduchého ovládania exteriérového tienenia

Reklamný článok - 18. septembra 2019 - 3072. zobrazení

Ako sťahovať rolety alebo screeny? Asi sa pýtate, čo je to za otázku. Uvidíte však, že je namieste. Ak plánujete inštaláciu nového tienenia, na túto otázku si budete musieť skôr či neskôr odpovedať. A naozaj je z čoho vyberať. Ručné, motorické, zhora, zdola, zľava, sprava… Tieniaca technika značky Minirol ponúka celý rad možností a výber je iba na vás.

Screenové rolety

Ovládanie roliet – pre a proti

Ako bolo spomenuté, existuje veľa možností ovládania tienenia. Primárne ich rozdeľujeme na manuálne a motorické a v rámci nich potom nájdete ďalšie varianty. V prvom rade sa teda musíte rozhodnúť pre jednu z týchto kategórií. Ručné ovládanie je lacnejším variantom a je nezávislé od elektrickej energie. Na druhej strane motorické ovládanie je pohodlnejšie a vďaka plynulému pohybu automaticky predlžuje životnosť roliet a screenov. Rolety tiež možno ovládať centrálne alebo použiť diaľkové ovládanie.

Ručné ovládanie má svoje čaro

Ak vo vašom prípade rozhoduje cena, ručné ovládanie je pre vás to pravé. Pozrime sa zblízka na možnosti ovládania roliet.

  • Kľuka – ide o ovládanie predokenných roliet a screenov. Štandardne je pevne pripojená ku kĺbu hriadeľa navíjania, môže však byť aj odnímateľná. Tento typ je vhodný pre väčšinu rozmerov.
  • Šnúra/Popruh – rolety a screeny ovládate pomocou vertikálne vedenej šnúry alebo popruhu. Navíjajú sa do automatického navíjača s integrovanou brzdou, vďaka čomu môže byť tienenie umiestnené v ľubovoľnej polohe.
  • Pružina – ide zrejme o najstarší typ ovládania roliet. Zatiahnutím madla na dolnom konci automaticky ovládate tzv. kompenzačnú hriadeľovú pružinu.
Roleta - tienenie

Motorické ovládanie sa stáva štandardom

Ideálnym riešením pre plynulé a pohodlné ovládanie je práve motorický pohon. Tiež sa odporúča pre väčšie plochy.

  • Elektrický pohon – tento variant je zárukou najvyššej možnej miery pohodlia. Rolety alebo screeny navinie tichý motorček stlačením tlačidla. Systém je možné doplniť centrálnym ovládaním alebo nastaviť časový spínač, prípadne si doobjednať senzor slnečného svitu, vďaka ktorému sa rolety ovládajú automaticky.
  • Rolety na diaľkové ovládanie – oproti elektrickému pohonu majú jednu nezanedbateľnú výhodu navyše. Rolety možno ovládať odkiaľkoľvek z miestnosti. Tienenie si teda prispôsobíte bez toho, aby ste sa museli dvíhať z pohovky alebo odbiehali od varenia.
Diaľkové ovládanie tienenie

Cenovú ponuku tieniacej techniky Minirol a vybraného spôsobu ovládania si vyžiadajte priamo od výrobcu. Stačí sa jednoducho opýtať.

Zdroj/foto: Minirol

reklama
  • Kategórie

Podobné články