Bezvreckový vysávač

Aké je vysávanie bezvreckovými vysávačmi?

Reklamný článok - 4. novembra 2021 - 1566. zobrazení

Vysávanie je bežnou súčasťou pravidelného upratovania. Vrecká s možnosťou opakovaného použitia nahradili vo vysávačoch jednorazové vrecká. Pokrok sa však nespomaľuje ani v tejto oblasti a tak sa na trh dostali aj bezvreckové vysávače. Tie najmodernejšie disponujú multicyklónovou technológiou s kvalitnými HEPA filtrami a dopyt po nich rastie aj v slovenských domácnostiach.

Bez ohľadu na to, či máte doma alergika alebo či máte to šťastie, že vás podobné zdravotné problémy netrápia, žiť v čistom prostredí bez alergénov, roztočov a bez vírenia prachu je pravdepodobne aj vašim cieľom. Bezvreckový vysávač tak môže byť zaujímavou voľbou aj pre vás.

V tomto článku sa dozviete aké výhody majú bezvreckové vysávače, prečo sú „in“ a na čo si dať pozor pri ich výbere.

Vreckový alebo bezvreckový vysávač?

Nakoľko maximálne nehygienické vysávače s vreckami, ktoré vyprášite niekde pri kontajneri a používate ďalej, našťastie pomaly odchádzajú do zabudnutia, na výber máte spravidla vysávače s jednorazovými vreckami a vysávače bez vreciek.

Ako už samotný názov napovedá, jednorazové vrecká po naplnení vyhodíte a vo vysávaní pokračujete nasadením nového vrecka. Tie kvalitnejšie majú manuálnu alebo automatickú záklopku, ktorá zabraňuje nečistotám, aby sa po vybratí z vysávača uvoľňovali mimo vrecka. Celý proces výmeny vrecka je tak bezproblémový, rýchly a relatívne čistý. Na druhej strane, kým vrecko nevyhodíte, skladujete vo vysávači všetky povysávané nečistoty vrátane prachu, roztočov či alergénov. V prípade, že sa vám vrecko roztrhne ešte pred jeho vyhodením alebo sa vám uvoľní klapka na otvore, všetko to, čoho ste sa za posledné týždne zbavili, máte opäť v miestnosti. A v ešte oveľa väčšej koncentrácii.

Vreckové vysávače tiež nedokážu oddeliť nečistoty a prach, čo znamená, že všetko ide do filtračného vrecka. Plné vrecko, upchaté filtre a prekážky v prúdení vzduchu vedú k strate výkonu nasávania a k horším výsledkom pri vysávaní.

Aké výhody má vysávanie s modernými bezsáčkovými vysávačmi?

Moderné bezvreckové vysávače nepotrebujú žiadne vrecko, vďaka multicyklónovej technológii sa minimalizuje upchávanie filtrov a v prúdení vzduchu nie sú žiadne prekážky. To zabezpečuje, že multicyklónové vysávače vám ponúkajú stabilne vysoký výkon bez straty sania a vynikajúce výsledky pri vysávaní v domácnosti alebo kancelárii.

Okrem prúdenia vzduchu majú bezvreckové vysávače aj ďalšie výhody. Ušetríte pri kúpe náhradných filtračných vreciek a zároveň šetríte životné prostredie. Najväčšou výhodou kvalitných vysávačov je však to, že počas vysávania nevzniká nepríjemný zápach, ktorý je často nežiadúcim vedľajším efektom vysávania vreckovými vysávačmi.

Roztoče

Ako čo najúčinnejšie zlikvidujeme roztoče?

Viete, ako účinne zlikvidovať roztoče v domácnosti? Aké metódy ich likvidácie sú tie najefektívnejšie? Roztoče sa najčastejšie skrývajú v…

Roztoče…

Pri výbere sa nezamerajte len na výkon vysávača. Dôležité sú aj iné parametre

Rovnako ako pri iných zariadeniach aj pri vysávačoch sú značné rozdiely medzi jednotlivými výrobcami a modelmi. Porovnávať sa preto pri výbere určite oplatí.

Jedným z hlavných parametrov, ktoré si všímajte, je sací výkon. Platí, že čím vyšší sací výkon, tým kvalitnejšie vysávanie. Medzi ďalšie parametre, ktoré pre vás môžu byť pri výbere vysávača rozhodujúce, patrí hmotnosť, ergonómia či hlučnosť vysávača, ktoré ovplyvňujú komfort pri manipulácii. Porovnajte tiež príslušenstvo, ktoré je súčasťou balenia, prípadne ktoré je možné na vami vybraný model dokúpiť. Užitočné môžu byť napríklad hubice na parkety či na čalúnenie.

  • Kategórie

Podobné články