Aróma difuzér

Potrebujete zlepšiť kvalitu vzduchu vo vašom byte?

Reklamný článok - 8. marca 2021 - 1056. zobrazení

Ideálne zloženie vzduchu tvorí 78 % dusíka, iba 21 % kyslíka a menej ako 1 % tvoria iné plyny. Žiaľ, najmä vo veľkých mestách nie je klíma ani zďaleka tak ideálna. Najhoršie na tom je, že práve v interiéroch je na tom okolitý vzduch s kvalitou ešte horšie. Obsahuje veľa škodlivých nečistôt – ako plyny, tak aj malé rozptýlené častice, pričom množstvo kyslíka klesne pod 20 %.

Vdýchnutie takejto zmesi je prirodzene a pri dlhodobom pôsobení, často najmä počas spánku, škodlivé. Takéto zloženie urýchľuje proces starnutia, ovplyvňuje kognitívne schopnosti a depresívne pôsobí na náš nervový systém. Takže v niektorých regiónoch sa množstvo kyslíka v bunkách štyridsaťročných ľudí blíži k množstvu veľmi podobnému u dôchodcov.

Aby ste si však užili čerstvý vzduch, nie je vždy potrebné vycestovať do panenských lesov alebo k moru. Veľmi jednoducho a rýchlo si kvalitu vzduchu v domácnosti môžete zlepšiť použitím špeciálnych doplnkov a jednoduchých zariadení.

Vyskúšajte difuzér

Difuzér je zariadenie, ktoré štiepi éterické oleje na menšie molekuly a disperguje ich do vzduchu pre príjemný alebo upokojujúci účinok.

Úlohou difuzéra je teda rovnomerne rozptýliť častice v pohodlnej koncentrácii, ktorá je ľahko dýchateľná a príjemná. Difuzér sa najčastejšie používa na naplnenie vzduchu v miestnosti malými, priedušnými časticami z prospešných éterických olejov, ktoré miestnosti dodávajú pokojnejšiu a príjemnejšie voňajúcu atmosféru.

Je predsa veľmi dobre známe, že vôňa je úzko spojená s našou mysľou a jej stavom. Takže, pokiaľ už máte uzavretých priestorov plné zuby, skúste túto malú a jednoduchú zmenu, ktorá vám príjemne prevonia celý byt a telu iba prospeje.

Ako pestovať kalanchoe v interiéri?

Poznáte izbovú rastlinu s názvom kalanchoe? Akú starostlivosť si vyžaduje táto exotická izbová rastlina? Aké druhy kalanchoe poznáme?

Kalanchoe druhy

Ako ešte môžete zlepšiť kvalitu vzduchu v byte?

Aby bol váš dom alebo byt vždy naplnený čistým vzduchom, nestačí vzduch vyčistiť od patogénnych mikroorgannizmov len pomocou difuzéra a éterických olejov, ale aj s pomocou ďalších opatrení, ku ktorým patria:

  • časté vykonávanie mokrého čistenia povrchov;
  • používanie okenných filtrov a vetrania;
  • udržiavanie správnej teploty;
  • umiestnenie izbových rastlín do priestoru.

Tieto jednoduché kroky umožnia vašej rodine cítiť sa v uzavretom priestore lepšie. Nebudete podráždení a zbavíte sa bolestí hlavy, únavy alebo stresu oveľa ľahšie.

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články