Moderný gauč

Štýlové bývanie v súlade s prírodou. Ako na to?

Reklamný článok - 1. apríla 2023 - 689. zobrazení

Moderné domovy dýchajúce prírodou sa v poslednej dobe tešia veľkej obľube. Svojim obyvateľom poskytujú útulné útočisko, v ktorom si môžu plnohodnotne oddýchnuť a načerpať nové sily. Prinášame vám pár tipov, ako si môžete aj vy zo svojho domova vytvoriť štýlovú oázu pokoja v súlade s prírodou.

Drevené materiály

Nie nadarmo sa hovorí, že drevo ani časom nestráca na svojej kráse. Ide o mimoriadne pevný a odolný materiál, ktorý sa pri správnej starostlivosti vyznačuje obdivuhodne dlhou životnosťou. Jeho sila však spočíva aj v naozaj rozmanitom využití nielen v interiérovom dizajne.

Kus prírody do vášho bývania vnesie napríklad tatranský obklad, ktorý môžete použiť tak, aby sadol vašim predstavám, ale aj vášmu priestoru. Krokom vedľa nebudú ani drevené lamely, nábytok z masívu či menšie drevené detaily.

Krabice

Prirodzené svetlo

Dostatok prirodzeného svetla je zárukou toho, že krása prírodných materiálov, ktoré ste použili vo svojom interiéri, vynikne ešte o čosi viac. Navyše sa vďaka presvetlenému priestoru budete cítiť o čosi v spojení s vonkajším prostredím.

Aby ste tento efekt dosiahli, nemusíte hneď búrať steny a zväčšovať okná. Stačí namiesto ťažkých a hrubých závesov použiť ľahšie a prehľadnejšie látky. Skvelou alternatívou sú tiež vzdušné ľanové závesy, ktoré budú samy osebe ďalším moderným prírodným materiálom vo vašom domove.

Hotelová izba

Izbové rastliny

Izbové rastliny patria medzi jeden z najjednoduchších a najkrajších spôsobov, ako vniesť prírodu do vášho domova. Navyše si vďaka širokej ponuke najrôznejších druhov vyberie naozaj každý. Začať môžete napríklad s tými menej náročnými a, ktovie, možno sa z pestovania izbových rastlín napokon stane vaše nové hobby. Niektoré izbovky dokonca dokážu čistiť okolitý vzduch, čo z nich v konečnom dôsledku robí nielen estetické, ale aj praktické doplnky.

Tip: Živé izbové rastliny môžete doplniť napríklad o dekoratívnu sušenú trávu. Výhodou je, že si nevyžaduje žiadnu starostlivosť a zohnať ju dokážete pokojne aj počas prechádzky po svojom okolí.

Izbové rastlinky

Zemité farby

Zemité farby sú v každom interiéri ideálnym podkladom pre ďalšie prírodné prvky. Vytvárajú pocit tepla, pohodlia, pokoja a navodzujú príjemnú atmosféru. Ide o farby inšpirované prírodou. Predovšetkým farbou piesku, hliny, kameňa, dreva, rastlín a vody. Využiť ich môžete na steny, koberce, závesy či drobné dekorácie a iné textílie. V prípade, že sa rozhodnete pre tmavšiu zemitú farbu, uistite sa, že sa v danej miestnosti nachádza dostatok prirodzeného svetla. V opačnom prípade by sa mohol priestor opticky zmenšiť.

Svetlá izba

Nepodceňte detaily

Za pocitom prírody v domovoch nie vždy stoja len prvky na prvý pohľad viditeľné. Celkovú atmosféru dokážete doladiť aj sviečkami či esenciálnymi olejmi, ktoré zas prebúdzajú iný ľudský zmysel. V tomto prípade siahnite po prírodných vôňach, napríklad po levanduli, citrusoch alebo eukalypte.

Zdroj obrázkov: www.pexels.com a www.bigstock.com

  • Kategórie

Podobné články