Nerez a kameň v interiéri

Nerez a kameň? Aj chladné materiály hrejú

Redakcia - 23. apríla 2020 - 4823. zobrazení

Sú masívne, pôsobia luxusne a zdobí ich nezničiteľná odolnosť. Napriek tomu im je vyčítané ich chladné vyžarovanie, ktoré vraj domácnostiam kradne pomyselné teplo domova. Na mysli máme nerez a kameň, materiály, ktoré sa stávajú obľúbenou ozdobou interiérov.

V prípade oboch materiálov platí, že obvinenie z chladne pôsobiaceho dojmu je takmer vždy obyčajným predsudkom. Výrobcovia si totiž dávajú záležať a snažia sa o tvorbu elegantných a zároveň praktických prevedení, ktoré pôsobia na atmosféru v priestore hrejivo. Táto snaha prináša ovocie, pretože nerezové a kamenné doplnky nachádzame od kúpeľní po obývačky.

Kráľovský nerez ako estetický pomocník

Nerez v kuchyni

Už to nie je len kuchynské náradie, drezy a doplnky pre sanitu, pri ktorých výrobe sa využíva nerez. Dizajnéri sa neboja prekročiť hranice a z tohto kráľovského materiálu zhotovujú celé pracovné dosky, zábradlia či dokonca schody. Pocit chladu je len psychologického rázu, takže báť sa nepriaznivého vplyvu na atmosféru v domácnosti nemusíte.

  • odoláva vlhkosti a výparom pri varení
  • nepodlieha mechanickým poškodeniam
  • ide o zdravotne nezávadný prvok
  • ceny pravého nerezu nie sú najnižšie

Kamenný koberec ako vhodný povrch aj do interiérov

Vedeli ste o tom, že kamenný koberec je vhodný aj do interiérov? Aké sú jeho hlavné výhody? Má kamenný koberec aj nejaké mínusy? Viac…

Kamenný koberec

Prírodný kameň je luxusnou ozdobou priestoru

Prírodný kameň

Aj prírodný kameň môžeme radiť k vznešeným materiálom, ktoré sa podobne ako nerez dajú využiť pri snahe navodiť v priestore luxusnú atmosféru. No podmienkou je jeho opracovanie do estetickej podoby, čím sa v priestore navodí pocit komfortu. S využitím tohto kameňa sa dnes stretávame takmer všade od drobných doplnkov po kompletné obklady stien.

  • dlhodobá životnosť
  • dobrá tvarovateľnosť
  • slabší výber farieb
  • cenová náročnosť
Kameň v interiéri

Je pravdou, že donedávna sa prítomnosť nerezu alebo kameňa v interiéroch nevyznačovala veľmi príjemnými dojmami. Dnes je situácia pomerne lepšia a pri zariaďovaní bývania si môžeme tieto kráľovské materiály zakomponovať do ktorejkoľvek izby bez obáv z toho, že nám pokazia príjemnú domácu atmosféru.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články