Nerez a kameň – aj chladné materiály hrejú

Nerez a kameň – aj chladné materiály hrejú

Redakcia - 3. marca 2017 - 2531. zobrazení

Sú masívne, pôsobia luxusne a zdobí ich nezničiteľná odolnosť. Napriek tomu im je vyčítané ich chladné vyžarovanie, ktoré vraj domácnostiam kradne pomyselné teplo domova.  Reč je o nereze a kameni, ktoré sa stávajú obľúbenou ozdobou interiérov.

V prípade oboch materiálov platí, že obvinenie z chladne pôsobiaceho dojmu je takmer vždy obyčajným predsudkom. Výrobcovia si totiž dávajú záležať a snažia sa o tvorbu elegantných a zároveň praktických prevedení, ktoré pôsobia na atmosféru v priestore hrejivo. Táto snaha prináša ovocie, pretože nerezové a kamenné doplnky nachádzame od kúpeľní po obývačky.

Kráľovský nerez ako estetický pomocník

Kráľovský nerez

Už to nie je len kuchynské náradie, drezy a doplnky pre sanitu, pri ktorých výrobe sa využíva nerez. Dizajnéri sa neboja prekročiť hranice a z tohto kráľovského materiálu zhotovujú celé pracovné dosky, zábradlia či dokonca schody. Pocit chladu je len psychologického rázu, takže báť sa nepriaznivého vplyvu na atmosféru v domácnosti nemusíte.

+ odoláva vlhkosti a výparom pri varení

+ nepodlieha mechanickým poškodeniam

+ ide o zdravotne celkom nezávadný prvok

– ceny pravého nerezu nie sú najnižšie

Prírodný kameň je luxusnou ozdobou priestoru

prírodný kameň

Aj prírodný kameň môžeme radiť k vznešeným materiálom, ktoré sa podobne ako nerez dajú využiť pri snahe navodiť v priestore luxusnú atmosféru. No podmienkou je jeho opracovanie do estetickej podoby, čím sa v priestore navodí pocit komfortu. S využitím tohto kameňa sa dnes stretávame takmer všade od drobných doplnkov po kompletné obklady stien.

+ dlhodobá životnosť

+ dobrá tvarovateľnosť

– slabší výber farieb

– cenová náročnosť

kameň

Je pravdou, že donedávna sa prítomnosť nereze alebo kameňa v interiéroch nevyznačovala veľmi príjemnými dojmami. Dnes je situácia pomerne lepšia a pri zariaďovaní bývania si môžeme tieto kráľovské materiály zakomponovať do ktorejkoľvek izby bez obáv z toho, že nám pokazia príjemnú domácu atmosféru.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články