Interiér zariadený v country štýle

Interiéry pre milovníkov country štýlu

Redakcia - 19. januára 2019 - 9663. zobrazení

Country nie je len štýl hudby určenej pre „kovbojov“ a milovníkov vidieckych rytmov. Ide o životný štýl, ktorý v sebe prepája umenie s kultúrou a dizajnom. Výsledkom sympatií k tomuto štýlu sú country interiéry vyhľadávané mnohými priaznivcami „klasických“ a rustikálnych štýlov. Country štýl v bývaní bezpochyby osloví aj vás…

Interiéry zariadené v country štýle môžeme zaradiť do širšej kategórie rustikálneho štýlu, ktorý je charakteristický najmä používaním prírodných materiálov. Rustikálny štýl má tzv. vidiecky „look“, ktorý môže mať svoju „klasickú“ alebo modernú podobu. Country štýl sa oproti rustikálnemu štýlu vyznačuje ešte väčšou orientáciou na prírodné materiály použité v interiéri a dekorácie, ktoré by mali byť, čo „najprirodzenejšie“.

Obývačka country štýl

Bez prírodných materiálov to nejde

Alfou a omegou country štýlu je dominancia prírodných materiálov, najmä však dreva a kameňa. Drevo okrem svojho typického a praktického využitia, drevené podlahy a rôzne drevené obklady, je využívané aj v prípade bytových doplnkov a dekorácií. Drevo však nie je jediným prírodným materiálom vystihujúcim country štýl. Hneď za ním je kameň, ktorý sa v country štýle objavuje v rôznych formách a podobách. Obľúbenými sú kamenné obklady alebo krb.

Country štýl? Kvetinové vzory nesmú chýbať!

Nie sú to len vintage a provensálske interiéry, kde kvetinové vzory nájdeme na každom „rohu“. Kvetinové vzory nájdeme v rôznych podobách aj v country štýle, či už vo forme vzorovaných textílií alebo kytíc zo živých kvetov.

Náš TIP na „country“ dekorácie

Servítky v country štýle

Vankúš Natura

Kôš na drevo

Servítky country štýl
Hodnotenie

Cena: od 1.50 €

Vankúš country štýl
Hodnotenie

Cena: od 11.00 €

Kôš na drevo country štýl
Hodnotenie

Cena: od 14.00 €

Dekorácie z prírodných materiálov

Prírodné materiály zohrávajú kľúčovú úlohu aj pri výbere bytových doplnkov a dekorácií. Obľúbenými bytovými doplnkami a dekoráciami sú rôzne rustikálne predmety – staré kuchynské vybavenie, ale aj drevorezby, ktoré zdobia steny. Milovníci country štýlu nepohrdnú ani prútenými košíkmi v ktorých nájdete čerstvé ovocie alebo ikebanami zo živého ihličia.

Farby v prírodných odtieňoch

Keďže vo väčšine interiérov v country štýle nájdete prírodné materiály, najlepšie sa k ním hodia rôzne prírodné farebné odtiene. Hnedá, krémová, béžová či neutrálne variácie sivej a zelenej sa ideálne zladia s drevenými podlahami a obkladmi a nechajú vyniknúť jednotlivé doplnky. Alebo naopak, modernejším riešením je použitie kontrastnej farby, ktorá interiér oživí.

Kúpeľňa zariadená v country štýle

Pri zariaďovaní interiéru v country štýle je vhodné rozdeľovať medzi rodinným domom na vidieku a bytom v meste. V druhom prípade sa majitelia až tak nesnažia schovávať technologické zariadenia a interiér si napr., zdobia elektrickými gitarami či inými doplnkami z oblasti hudobnín. V rodinných domoch vidíme takéto doplnky zriedka, no postupne sa aj tam dostávajú vplyvy moderného interiérového dizajnu.

interactive connectionUžitočný tip na záver: Pri zariaďovaní interiéru v country štýle nezabudnite na veľké množstvo fotografií a foto-rámčekov, ktoré nájdete, či už v klasickom alebo modernom country interiéri.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články