Rohožka

Trendy rohožky ako perfektný doplnok do každej domácnosti: Ako si vybrať tú správnu?

Reklamný článok - 11. októbra 2023 - 703. zobrazení

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aký užitočný pomocník dokáže byť obyčajná rohožka? Pravdepodobne nie. Bez rohožky by ste si do svojho domova denne prinášali oveľa viac nečistôt, pričom ide zároveň o super doplnok.

Keď odchádzate z domu, poslednú vec, ktorú si všimnete, je rohožka pred vstupnými dverami. No a keď sa domov vraciate, rohožka je zas to prvé, čo vám padne do oka. Práve preto by ste si pri výbere toho správneho kúska mali dať záležať, pričom nezabudnite rohožku pravidelne vymieňať. Predsa len ide o doplnok, ktorý sa denne opotrebúva, špiní a ničí.

Prečo by u vás nemala chýbať rohožka?

Možno sa zamýšľate nad tým, čo je také úžasné na obyčajnej rohožke. V prvom rade sú rohožky pomyselnou prvou líniou v obrane proti rôznym nečistotám. Zostane na nich blato, prach a špina, ktoré by sa v opačnom prípade ľahko dostali na podlahu či koberec vo vnútri domova. Len si predstavte, koľko alergénov vďaka tomu zostane pred vašimi dverami. Ďalšou výhodou rohožiek je bezpečnosť, ktorú poskytujú. Preto si vyberajte najmä také kúsky, ktoré sú protišmykové, respektíve gumené. Pokiaľ máte klzkú podlahu vo vnútornej chodbe, zvážte protišmykovú rohožku či behúň aj sem.

V neposlednom rade je rohožka štýlový doplnok, skrz ktorý môžete vyjadriť svoju osobnosť či celkový postoj. A to aj vďaka širokej škále farieb, materiálov, vzorov a prevedení, ktoré nájdete na trhu. Pamätajte si, že aj to, akú máte rohožku, môže spraviť na vašich hostí dojem.

Ako si vybrať rohožku?

Najdôležitejším faktorom, ktorý pri kúpe musíte zvážiť, je veľkosť rohožky. Chcete, aby bola dostatočne veľká a aby efektívne zachytávala špinu z topánok, no nie až tak veľká, aby zahltila celý vchodový priestor? Najlepšie spravíte, ak si zmeriate plochu, na ktorú chcete rohožku položiť a následne si budete vyberať podľa toho.

Materiál je tiež faktor, ktorý by ste mali brať do úvahy. Od neho závisí najmä to, koľko vám rohožka vydrží a aká bude starostlivosť o ňu. Exteriérová rohožka si vyžaduje robustnejší materiál, do interiéru vám zas stačí tenšia. Tu môžeme prejsť aj na vlastnosti – pokiaľ bude vaša rohožka vystavená dažďu či snehu, pri kúpe to zvážte a vyberte si materiál s rýchloschnúcimi vlastnosťami. A ešte nezabudnite na údržbu, rohožky totiž treba čistiť o niečo častejšie ako napríklad interiérové koberce. Ideálne budú materiály, ktoré sa ľahko vysávajú alebo ich môžete prať.

Posledné faktory, ktoré spomenieme, sú vzor a farba. Odporúčame vám staviť na rohožky v naturálnej farbe a s rôznymi nápismi, poprípade moderné abstraktné vzory. Krásne a kvalitné rohožky, s ktorými budete zaručene spokojný, nájdete v internetovom obchode https://krasnekoberce.sk/rohozky.

  • Kategórie

Podobné články