4 zásady interiérového dizajnu – komfort, priestrannosť, čistota, harmónia

4 zásady interiérového dizajnu – komfort, priestrannosť, čistota, harmónia

Redakcia - 10. augusta 2017 - 3035. zobrazení

Interiérový dizajn môžeme právom považovať za jednu z foriem umenia. Napriek tomu, že dizajnéri sa snažia prichádzať s autentickými návrhmi tvorenými bez nadiktovaných pravidiel, pár nepísaných zásad by mali v snahe vytvoriť čo najlepšie dielo rešpektovať.

navrh

Pri hľadaní niekoľkých zásad smerodajných pre napredovanie interiérového dizajnu sa do hry dostali 4 hlavné. Každá  z nich má značný vplyv na kvalitatívnu a estetickú stránku bývania, pričom ich účelovým spojením sa dá dosiahnuť súlad. Bývanie tak môže nabrať hlbší rozmer a majiteľom domácností ponúknuť nadštandard.

1.Komfort – Bez pohodlia nebude žiadny obytný priestor dostatočne atraktívny. Môže byť plný elegantných doplnkov a vzácnych materiálov, no k spokojnému životu je potrebné útulné prostredie, v ktorom sa budeme cítiť uvoľnene.

2.Priestrannosť – S komfortom súvisí aj priestor, nakoľko nik nechce byť doma stiesnený a obmedzovaný. Dostatok priestoru nezávisí ani tak od veľkosti bytu či domu, skôr od jeho zariadenia a dispozície, nakoľko aj na malej ploche sa dá vytvoriť priestranné bývanie.

3.Čistota – Čistota interiéru nie je len o poriadku, údržbe a prehľadnom usporiadaní. V hre je aj čistota tvarov a jednotlivých línií, ktorá sa má postarať o duchaplný život so všetkým, čo k dobrému životu doma patrí.

4.Harmónia – Nie každému sa podarí vo svojom príbytku nastoliť príjemnú harmonickú atmosféru. Cesta k nej vedie práve zosúladením predošlých 3 zásad, ktoré spoločne vytvoria ideálne podmienky pre dosiahnutie pohody a efektívneho praktického využitia domácnosti.  

dizajn

Ak si budete zariaďovať bývanie, skúste spojiť tieto 4 nepísané zásady interiérového dizajnu a výsledok by mal priniesť vytúžený efekt. Priložte dôraz na komfort, postarajte sa o dostatok priestoru a udržiavajte byt v čistote. Potom váš príbytok ovládne harmónia a pocit dôstojného bývania.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články