Ako vybrať kancelárske kreslo

Ako vybrať kancelárske kreslo

Redakcia - 3. septembra 2018 - 702. zobrazení

Kvalitné kancelárske kreslo je dôležité nie len pre vašu chrbticu ale aj pracovný výkon. Pohodlné a zdravé sedenie totiž ovplyvňuje aj psychiku. Práca v kresle, v ktorom sa cítite príjemne, ide oveľa viac od ruky. Poradíme vám, ako vybrať to správne kancelárske kreslo pre vašu domácu kanceláriu.

stoličky

Pre zdravé sedenie

Nesprávna poloha chrbta aj celého tela počas niekoľkých hodín práce za počítačom môže z dlhodobého hľadiska viesť k rôznym zdravotným problémom. Okrem zvýšenej únavy spôsobuje bolesti krku, chrbta a nôh. Ak máte sklon k tvorbe kŕčových žíl, vplýva na vás aj zhoršená cirkulácia krvi v tele. A tá škodí v žilám vašich nôh. Najdôležitejším parametrom pri výbere kancelárskeho kresla je preto jeho kvalita a ergonomické vlastnosti.

Pre zdravé sedenie

Aké by malo mať vlastnosti?

Tvarované operadlo – dôležitým prvkom pre pohodlné sedenie je tvarované operadlo kresla. Malo by kopírovať tvar chrbtice. V žiadnom prípade by ste sa nemali pri sedení hrbiť. Operadlo by vás malo vhodne podopierať, aby ste sedeli vystretí.

Ergonomické sedadlo – sedadlo by malo byť prispôsobené ľudskému telu. Kreslo by malo byť dostatočne hlboké, aby vám pri sedení netlačilo odspodu na stehná.

Výška – vaše nohy by mali byť položené na zemi. Výhodou je nastaviteľná výška kresla.

Stabilita – kancelárske kreslo by malo byť stabilné. Jeho konštrukcia musí byť pevná.

Opierky na ruky a hlavu

Opierky na ruky a hlavu – výhodou sú praktické operadlá na ruky a hlavu. Opierky na ruky by vám pri práci nemali prekážať. Mali by podopierať vaše lakte. Opierka pre hlavu vám poskytne pocit komfortu, keď si budete potrebovať odpočinúť alebo sa zamyslieť.

Kolieska – pre pohodlný pohyb po miestnosti je vhodné, aby malo kreslo kolieska. Uľahčí to aj vaše vstávanie a zasúvanie k stolu.

Dizajn kancelárskeho kresla

Ďalším faktorom pri výbere sedenia pre vašu kanceláriu je samozrejme dizajn. V pekne upravenom prostredí sa človeku lepšie pracuje.

Dizajn kancelárskeho kresla

Vzhľad miestnosti a miesta na sedenie, s ktorým ste spokojný, vplýva na vaše pozitívne naladenie. V pekne zariadenom priestore možno ušetríte aj na káve. Estetika prejde cez vaše oči do mysle a do celého tela.

Text: Eva Kevická    Zdroj/foto: BigHome.sk

  • Kategórie

Podobné články