Akú zvoliť garážovú bránu?

Akú zvoliť garážovú bránu?

Reklamný článok - 2. októbra 2018 - 4258. zobrazení

Vyberanie je pri stavbe domu nekonečné. Musíte si vybrať ideálne okná, správne rozmiestnenie zásuviek a keď už sa zdá, že už sa len dostavia garáž, je čas vybrať tie najlepšie garážové vráta. Pokiaľ sa hrabete v ponuke a neviete, aká garážová brána bude pre vaše potreby ideálna, alebo sa vám nechce tráviť dlhé bezsenné noci u katalógov, tak tu nájdete prehľad tých najčastejších typov s ich najväčšími plusmi.

Pre malé garáže

Pokiaľ máte malú garáž, kde nie je priestor pre veľké konštrukcie zložitejších garážových vrát, rolovacia brána bude pre vás ideálna. Je možné ju namontovať do akejkoľvek garáže aj pokiaľ staviate prístavbu alebo rekonštruujete. Montáž je veľmi jednoduchá a je možné inštalovať ju aj zvonku, pokiaľ to priestor vnútri nedovolí. Je tiež cenovo dostupná, patrí k tým lacnejším.

Pre malé garáže

Rolovacie vráta sú ideálne pre malé garáže. Zdroj: Sun System

Jednoduché a tiché

Pokiaľ nestojíte o garážové vráta, ktoré sa automaticky otvárajú s nepríjemným hučaním, alebo ste vyznávač jednoduchosti a klasiky, alebo vo vašej garáži nie je možnosť inštalovať zložité systémy, dvojkrídlové garážové dvere budú pre vás jedničkou. Otvárajú sa klasicky manuálne ako veľké dvere, alebo je možné k nim pripojiť elektrický pohon. Ich otváranie je tiché a jednoduché. Niekto také garážové brány volí, pretože hľadá doplnok k domu, ktorý je postavený v staršom štýle a lesklé posuvné brány, by k nim nepasovali. Dvojkrídlové vráta môžu mať rôzny dekor a vyrábajú sa na mieru, ako budete potrebovať.

Dvojkrídlová garážová brána

Dvojkrídlové garážové vráta sú nestarnúcou klasikou. Zdroj: Sun System

Garáž aj vchod do domu

Posuvné vjazdové vráta sa otvárajú z boku. Vďaka tomu majú jednu veľkú výhodu, že sa ľahko otvoria len pre prechod osôb a zas znovu zavrú. Pokiaľ budete garáž často využívať ako priechodziu, tieto garážové dvere budú pre vás najlepšie. Ďalšiu výhodu majú pre tých, ktorý majú nízku garáž.  Pokiaľ by ste v takejto garáži mali vráta, ktoré sa rolujú klasicky zdola hore, tak pri strope by vám mohlo pár centimetrov ubrať. Keď sa garážová brána roluje z boku, uvoľní celý prejazd. Naviac je veľmi elegantná a štýlová.

Garáž aj vchod do domu

Posuvné vjazdové vráta sa otvárajú z boku. Sú jednoduché, ale elegantné a štýlové. Zdroj: Sun System

Zo všetkého trochu

Veľkým favoritom posledných rokov sú sekvenčné garážové brány. Tie sú rozdelené na jednotlivé časti, ktoré sa pri otváraní rolujú hore. Získali si svoje renomé, pretože sú pevné, spoľahlivé a naviac skvele vyzerajú u moderných stavieb. Taktiež veľmi dobre izolujú, čo oceníte hlavne v zime. Ich pevnosť sa taktiež postará o bezpečie vášho automobilu. Sú spoľahlivejšou ochranou pred zlodejmi. A ovládajú sa pohodlne z auta na diaľkové ovládanie.

Pokiaľ hľadáte garážové brány pre špecifické objekty, môžete taktiež zvoliť mrežové brány, ktoré sú bezpečné, ale vetrajú, alebo rôzne typy priemyselných vrát. K rodinným domom si ale isto vyberete jednu z týchto typov. Sú na trhu najčastejšie a taktiež najosvedčenejšie.

Zdroj/foto: Sun System

  • Kategórie

Podobné články