Červená antúria

Antúria: Pestovanie, polievanie, kvitnutie a hnojenie

Redakcia - 10. júna 2019 - 1396. zobrazení

Sebavedomá kráska plných tvarov, ktorá vyzerá dobre v akomkoľvek farebnom „outfite“. Nejako takto môžeme vnímať jeden z najobľúbenejších kvetov, ktorý sa vyskytuje v našich domácnostiach. Antúria sa totiž môže pochváliť jedinečným vzhľadom, stačí jej len venovať trochu času a správne sa o ňu postarať…

Kde sa antúria cíti najlepšie?

Chýbajúce tropické podmienky nie sú pre pestovanie rastliny s juhoamerickým pôvodom žiadny problém. Antúria sa v našich klimatických podmienkach okamžite aklimatizovala, a to obzvlášť v izbách, ale aj na záhradách, kde má dostatok denného svetla.

Červená antúria

To, ale potrebuje v miernom množstve, preto je vyhovujúce umiestniť antúriu niekde do polotieňa. V interiéri sa antúrií zas darí, ak je umiestnená na stolíku alebo na poličke trochu ďalej od okna.

Náš TIP na obľúbené hnojivá pre antúrie

Biopon

Agro

Cererit

Biopon hnojivo antúria
Hodnotenie

Cena: od 1.70 €

Agro hnojivo antúria
Hodnotenie

Cena: od 2.75 €

Cererit hnojivo antúria
Hodnotenie

Cena: od 2.30 €

Dostatok vlahy nahradí prales…

Spomienky na trópy antúrii nahradíte pravidelnou zálievkou, no v primeraných množstvách. O to väčší pozor si dávajte na premáčanie korienkov, najmä vtedy, ak antúriu pestujete v jemnom a dobre priepustnom substráte. Každá antúria určite ocení, ak ju budete polievať dažďovou vodou bez chlóru.

Antúria polievanie

Ako sa má antúria presádzať a rozmnožovať?

Presádzanie antúrii nerobí najlepšie, preto by ste ju mali presádzať maximálne raz za 2 roky, resp. vtedy, ak korienky prerastú kvetináč. Ešte zložitejším procesom než presádzanie je rozmnožovanie antúrie.

Antúria v červenej farbe

Antúria sa dá rozmnožiť buď zasievaním semienok alebo zapúšťaním odrezkov. V oboch prípadoch však počkajte s hnojením, kým sa korienky „neuchytia“. Následne vám odporúčame antúriu hnojiť približne raz za 2 mesiace.

Hortenzia: Pestovanie, starostlivosť a hnojenie

Ako sa má správne pestovať hortenzia? Aký typ hnojiva je potrebný na to, aby sa vám vaše hortenzie odvďačili nádhernými kvetmi? Hortenzia je…

Hortenzia: Pestovanie, starostlivosť a hnojenie

Ako predchádzať chorobám, ktoré trápia antúrie?

Napriek tomu, že má antúria pomerne dobrú odolnosť, nesprávna starostlivosť môže viesť k jej viacerým chorobám. Ich príznaky sa prejavujú žltými fľakmi na listoch alebo rovno ich vyschnutím. Viete však ako tieto choroby antúrie vyliečiť?

Zvädnutá antúria

Ak nie je príčinou choroby antúrie útok škodcov, s ktorými zatočíte napr. potretím listov handričkou namočenou v alpe, mali by ste si dávať pozor na zlé umiestnenie alebo v prípade pestovania v interiéri na nevyhovujúcu teplotu.

Starostlivosť o antúrie

Ak dodržíte správnu starostlivosť a vašu antúriu budete pravidelne polievať a hnojiť, táto sebavedomá kráska môže dlhé roky tešiť vaše zmysly a hriať vaše záhradkárske srdce…

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články