Lietavská závadka - YQ

Budete stavať dom? S YQ to pôjde jednoducho!

Reklamný článok - 28. novembra 2019 - 3527. zobrazení

Rozhodnite sa pre riešenie, ktoré splní tepelno-technické normy, vstupujúce do platnosti v januári 2021. Zároveň ale uvažujte o tom, či vám zaručí hodnotu vašej nehnuteľnosti aj v budúcnosti.

Pokiaľ chcete postaviť dom, ktorý pretrvá generácie, je z bezpečného materiálu a nemá žiadne zdravotné riziká, pustite sa do klasického murovania. Montované stavby a najrôznejšie typy drevodomov vám pomôžu skrátiť čas výstavby, ale vezmite do úvahy aj to, že zhruba po 20 rokoch má drevostavba polovičnú hodnotu kvôli použitiu materiálov, ktoré rýchlejšie degradujú. Murované stavby tiež vynikajú podstatne lepším tepelným komfortom.

Banov - YQ

Drevo je ľahký materiál, ktorý akumuluje menej. Ľahko sa vyhreje a rovnako rýchlo aj vychladne. Murovaný dom poskytuje oveľa stabilnejšie prostredie. Drevo je samo o sebe prírodný materiál, ale pri spracovaní sa používajú chemické látky, ktoré zaručia jeho ochranu. Hodnoty týchto prchavých zlúčenín síce časom v stavbe klesajú, napriek tomu je tu však koncentrácia terpentínov vyššia.

Stavte na preverené riešenie a záruku silnej medzinárodnej značky Ytong

Pórobetón sa pod touto značkou vyrába takmer sto rokov a niekoľko desiatok rokov je známy aj u nás. Má čisto prírodné zloženie, je preto ekologický a zdravotne úplne nezávadný. Životnosť týchto tvárnic je v podstate neobmedzená, materiál časom nedegraduje a svoje vlastnosti si ponecháva. S ich použitím plne vyhoviete tepelno-technickým normám, vyplývajúcim z novelizácie roku, ktorá prebehne v januári 2021.

Už pri uvedení posledného radu tepelnoizolačných tvárnic Lambda YQ v roku 2016 s nimi výrobca počítal a ponúka ucelené riešenie stavby. Normové hodnoty tak dosiahnete aj v prípade jednovrstvového murovania. Pre projekty, ktoré vyžadujú vonkajšie zateplenie, ponúka minerálne dosky Multipor s takým istým zložením.

Banov - YQ

Kvalita materiálu je zaručená medzinárodným zázemím a dôslednou kontrolou. Okrem povinných testov, ktoré nariaďuje legislatíva, výrobca interne vykonáva množstvo previerok v nemeckých laboratóriách materského koncernu Xella. Dôsledne tu preverujú prémiovú kvalitu surovín od vybraných dodávateľov, vykonávajú pravidelné kontroly kvality výrobkov a overujú aj skutočné tepelno-technické vlastnosti. Výrobky tak zodpovedajú náročným kritériám aj v európskom meradle.

Ako túto kvalitu spoznáte konkrétne na stavbe? Mnoho praktikov zo stavebníctva vám potvrdí, že Ytong vyniká presnosťou. Stenu nie je potrebné rovnať a brúsiť, a je tak možné ju rovno omietať.

S použitím YQ ušetríte za klimatizáciu a jednoduchšie vyhoviete novým normám

Stavebný systém Ytong predstavuje šikovné riešenie stavby od projektu po celý životný cyklus stavby. Výrobca tomuto spojeniu kvality a know-how s nadhľadom hovorí YQ. Materiál je obľúbený tiež pre svoju ľahkú tvarovateľnosť, vďaka ktorej vzniká minimum stavebného odpadu aj v prípade tvarovo atypických projektov.

Systémové stavanie s Ytongom však znamená oveľa širšie možnosti, ako stavať efektívne a bez rizika. Predstavuje kompletné riešenie stavby. Okrem tvárnic a prekladov sú to diely pre výstavbu stropu, strechy, schodov a v neposlednom rade prvky pre vonkajšie i vnútorné omietky.

Lutultovice

Vo vzťahu k novým normám roku 2021, ktorých cieľom je zníženie energetickej náročnosti, stojí za pozornosť použitia masívnej strechy Komfort. V energetickom preukaze sa totiž uvádza nielen to, koľko energie je potrebné na vykurovanie objektu, ale aj k jeho chladeniu. Ťažká masívna strecha zabraňuje únikom tepla a zároveň chráni podkrovie proti prehrievaniu. Ušetríte tak za klimatizáciu a získate celoročne stabilnú tepelnú pohodu v celom dome. Ďalšou výhodou je ochrana proti hluku a nehorľavosť tejto konštrukcie.

Dodávateľ ako partner pri výstavbe

Systém Ytong ponúka aj široké možnosti poradenských služieb. Technickí poradcovia v regiónoch sú odborníci s praxou v stavebníctve. Dokážu posúdiť váš projekt v ktorejkoľvek fáze – od prvotného nápadu, kedy hľadáte projektanta, výpočet materiálu až po vyriešenie detailov a odporučenie kvalitnej stavebnej firmy. Usporíte tak nielen zbytočné náklady za materiál a čas, ale aj prevádzkové náklady vďaka správne navrhnutej tepelno-technické skladbe. Rozhodnúť sa pre jedného dodávateľa je nielen úsporou vášho času, ale aj zárukou kvalitného výsledku a spokojnosti pri užívaní stavby.

Zdroj/Foto: Ytong

  • Kategórie

Podobné články