Drevený záhradný nábytok na terase

Je čas oprášiť váš drevený záhradný nábytok…

Redakcia - 17. marca 2019 - 11623. zobrazení

S príchodom jari a nasledujúcich letných mesiacov si každý chce, čo najviac vychutnať slnečné lúče, ktoré prináša toto ročné obdobie. Začínate s odpratávaním zbytočných harabúrd, ktoré sa nahromadili v záhrade počas zimy? Okrem začatia jarných príprav a upratovania, nastal čas oprášiť aj váš drevený záhradný nábytok, ktorý počas zimy dostal určite poriadne zabrať.

Jarné prípravy sú v plnom prúde

Jar sa nezadržateľne blíži a pomaly, ale isto začínate s vykladaním záhradných dekorácií, ktoré budú skrášľovať vašu záhradku. Začínate organizovať prvé tohtoročné stretnutia s priateľmi pri ohníku alebo grile. Aby sa tieto chvíľky s priateľmi a rodinou mohli ešte viac vydariť, zadovážte si trendový drevený záhradný nábytok, ktorý oživí každé okolie domu a zároveň ponúkne vašim hosťom patričný komfort.

Drevený záhradný nábytok v parku

Drevený záhradný nábytok vo vašej záhrade

Ak hovoríme o drevenom záhradnom nábytku máme na mysli drevené stoly, lavice a stoličky, ktoré nesmú chýbať pri žiadnej záhradnej slávnosti, ktorú organizujete. V súčasnosti na trhu nájdete široký sortiment dreveného záhradného nábytku. Stačí si len vybrať. Drevený záhradný nábytok, ktorý nájdete v obchodoch sa líši typom dreva z akého je vyrobený, farbou a veľkosťou.

Drevená záhradný nábytok

Ak ste však zručný a trúfate si vytvoriť vlastný záhradný nábytok, pokojne to vyskúšajte. Predtým než začnete si však pozorne naštudujte presný postup a oboznámte sa so všetkým potrebným, aby ste presne vedeli do čoho idete. Nakúpiť si materiál a potom to nechať tak, nie je ten najvhodnejší spôsob. Navyše k tomu musíte prirátať čas, ktorý na to budete musieť vynaložiť.

Starostlivosť o drevený záhradný nábytok

Po kúpe záhradného nábytku však nesmiete zabúdať na starostlivosť, ktorú si vyžaduje. Aby ste sa každý rok mohli pýšiť skutočne perfektným nábytkom, je potrebné pravidelne ošetrovať drevo. Počas zimných mesiacov sa ho odporúča zakryť (ak ho nevyužívate), aby ste ho čo najlepšie ochránili pred rôznymi škodlivými vonkajšími vplyvmi, ktoré by ho mohli poškodiť.

Starostlivosť o záhradný nábytok

Ak si kúpite už hotový produkt, budete mať menej starostí s jeho úpravou. Ak sa však rozhodnete pre vlastnoručne vyrobený záhradný nábytok, počítajte s tým, že ho budete musieť upraviť do finálnej podoby. Pri kúpe si musíte taktiež uvedomiť jednu dôležitú vec – nikdy nekombinujte časti nábytku z rôznych druhov dreva. Je dôležité, ba priam nevyhnuté, aby bol stôl, stoličky alebo lavice z rovnakého dreva a rovnakého odtieňu farby.

Doplnky a dekorácie, ktoré skrášlia váš záhradný nábytok

Čo sa týka dekorácií a rôznych iných záhradných doplnkov, ktorými by ste mohli ozdobiť takýto typ nábytku, nepočítajte s veľkým výberom. Azda jedinými doplnkami, ktoré môže dopomôcť k lepšiemu imidžu a zároveň aj k väčšiemu komfortu sú podušky na sedenie a záhradné svietidlá, napr., lampáše.

Drevené lampáše

Pri poduškách na sedenie sa môžete pohrať s farbami a vybrať tie farebné kombinácie, ktoré najlepšie ulahodia vášmu oku a zároveň sa budú hodiť napríklad k farbe vášho domu. Práve teraz je najvhodnejší čas na to, aby ste oprášili váš záhradný nábytok, poprípade si zadovážili nový, ktorý okrem praktického využitia vám poslúži aj ako dekorácia do záhrady.

  • Kategórie

Podobné články