Durisol

Vybudujte si svoju oázu pokoja

Reklamný článok - 30. apríla 2020 - 5594. zobrazení

Plánujete stavbu rodinného domu? Potom máte pred sebou mnoho dôležitých rozhodnutí, medzi ktorými je aj výber vhodného stavebného materiálu. Skvelým tipom pre všetkých odborníkov aj domácich kutilov je ekologický stavebný systém Durisol, ktorý sa vyrába v bratislavskom závode spoločnosti Leier Baustoffe SK. Vďaka dlhodobému poctivému vývoju vznikol moderný ekologický a funkčný stavebný systém, ktorý architektovi aj stavebníkovi ponúka takmer neobmedzenú slobodu pri výstavbe.

Tvarovky Durisol

Tvarovky z Durisolu sú ľahko opracovateľné, dajú sa rezať či frézovať bez toho, aby stratili svoje vlastnosti. Majú nízku hmotnosť, a tak je manipulácia s nimi veľmi jednoduchá. Nenáročný, ale pritom premyslený systém skladačky zase umožňuje rýchlu výstavbu, a to aj svojpomocne, bez využitia stavebnej mechanizácie. Tvarovky sa ukladajú na seba nasucho, pričom vytvárajú systém strateného debnenia stien, výplňový betón ich previaže a zároveň zabezpečí statiku celej konštrukcie.

Durisol

Do ich vnútra je možné vložiť tepelnú izoláciu, ktorou môže byť expandovaný grafitový polystyrén alebo minerálna vlna, vďaka čomu nie je potrebné dodatočné zatepľovanie stavby. Dutiny v tvarovkách však možno využiť aj na rozvody kúrenia, vody, vzduchotechniky či odpadového potrubia. Ich porézny povrch je zase výborným podkladom pre omietku, kotvenie konštrukcií či vedenie elektroinštalácií. Rozhodnutie pre Durisol je rozhodnutím pre inovatívny stavebný systém, ktorý vám dokáže naraz šetriť námahu, čas, aj financie.

Aké vlastnosti má Durisol?

Durisol má aj vynikajúce fyzikálne vlastnosti, ktoré vyplývajú z jeho zloženia. Základnou surovinou na jeho výrobu je prirodzene obnoviteľný zdroj – drevná štiepka (tvorí až 90% objemu), ku ktorej sa pridáva cement a voda. Následne sa celá zmes zušľachťuje mineralizačnými prísadami, ktoré spôsobujú, že tvarovky sú nehorľavé a odolné voči škodcom, plesniam i hnilobe.

Výroba je bez procesu horenia a pri minimálnej spotrebe energií. Tento 100% recyklovateľný prírodný materiál sa tak radí medzi “ekoistov” v stavebníctve. Celý jeho výrobný proces prebieha v súlade s prírodou a zohľadňuje dopad na životné prostredie. Udržateľná výstavba, ekologický prístup a prírodný materiál sú základnými prednosťami stavebného systému Durisol.

Steny z Durisolu

Steny z Durisolu však majú aj bezkonkurenčné zvukovoizolačné vlastnosti, ktoré zabezpečia dokonalú duševnú pohodu a poskytnú účinnú ochranu pred vonkajším hlukom. Ak potrebujete odhlučniť, Durisol je ideálnym riešením, vďaka ktorému budete mať pokoj od hlučných susedov. Porézny povrch tvaroviek v spojení s priebežným betónovým jadrom totiž vytvára dokonalú pohltivú a nepriezvučnú zvukovú bariéru, ktorá z vášho domova urobí oázu pokoja.

Masívne betónové jadro v spojení so zabudovanou tepelnou izoláciou má nielen vynikajúce zvukovoizolačné, ale aj akumulačné a tepelno-izolačné vlastnosti. Priebežné betónové jadro v sebe naakumuluje teplotu interiéru a sálaním ho vracia späť do interiéru, pričom tepelná izolácia zamedzuje jeho unikaniu do okolitého prostredia.

Preto je v domoch z Durisolu v zime teplúčko a v lete príjemný chládok. Ďalšou výhodou stien Durisol je ich paropriepustnosť vďaka difúzii vodných pár, čím sa efektívne reguluje vlhkosť vzduchu v miestnosti a vytvára sa tak zdravá klíma v interiéri.

Tento jedinečný sendvičový systém v sebe spája vlastnosti dreva, silu betónu a účinnosť tepelnej izolácie a poskytuje všetko, čo potrebujete pre zdravé a ekologické bývanie. Vďaka nemu si vybudujete svoju oázu pokoja – domov podľa vlastných pravidiel, ktorý vám ostatní budú len ticho závidieť. 

Kontakt:

Leier Baustoffe SK s.r.o.

Pribylinská 3

831 04 Bratislava

Tel: 02/44 888 846

www.leier.sk

www.durisoltvarovky.sk

leier@leier.sk

  • Kategórie

Podobné články