Rekonštrukcia

Kúpili ste si byt v meste? Kde vziať peniaze na jeho renováciu?

Reklamný článok - 16. novembra 2023 - 727. zobrazení

Nákup staršieho bytu v meste je finančne náročný. Veľakrát na to padnú všetky úspory alebo celá hypotéka. Kde vziať peniaze na jeho rekonštrukciu, aby zodpovedal nárokom moderného človeka?

Keď chcete vziať renováciu od podlahy

Ak si kúpite byt, ktorý je viac ako 20 rokov starý a do jeho renovácie sa po celý čas neinvestovalo, čaká vás veľká rekonštrukcia. Len tak bude bývanie spĺňať nielen nároky moderného človeka, ale tiež bezpečnostné vyhlášky. Čomu by ste mali venovať pozornosť?

Elektroinštalácia, ktorá zvládne moderné spotrebiče

Elektroinštalácia v starom byte zodpovedá technickým normám, ktoré boli platné v minulosti. Počas rokov sa však situácia zmenila a hliníkové rozvody neodolajú takému veľkému zaťaženiu prúdom ako elektroinštalácia v medi. Rozvody vedené v medi zaistia bezproblémový chod všetkých moderných spotrebičov, medzi ktoré patria umývačky, práčky, sušičky a ďalšie.

Vodoinštalácia z kvalitných materiálov

Výmenu si zaslúži i vodovodné potrubie a sanita v kúpeľni, ktorá má už odslúžené. Súčasné vodovodné potrubie sa vyrába z moderných, odolných a hlavne neškodných materiálov. Vďaka novej vodoinštalácii nebudete musieť riešiť problémy s prasknutým potrubím alebo nedostatočným tesnením. Navyše nové materiály zodpovedajú požiadavkám na moderné sanitárne zariadenia.

Ďalšie časti bytu, ktoré si zaslúžia rekonštrukciu

Okrem elektriny a vody si skontrolujte tiež stav podláh, okien a dverí. Ak má byt staré okná a dvere, oplatí sa investovať do nových. Plastové okná s trojsklami a nové vchodové dvere vám v zime ušetria náklady za vykurovanie. Energetickú náročnosť bytu znížite aj zateplením podláh alebo znížením stropov.

S rekonštrukciou pomôže nebanková pôžička

S modernizáciou bytu vám pomôže nebanková pôžička, ktorú jednoducho vybavíte online alebo prostredníctvom telefónu. V niektorých nebankových inštitúciách môže byť online pôžička až niekoľko sto tisíc. Financovať z nej môžete prakticky čokoľvek.

Internet sa online pôžičkami len hemží, a preto je dôležitý dôkladný výber. Vyberte si takú nebankovú pôžičku, ktorá pre vás bude najvýhodnejšia. Keď sa rozhodnete, preverte si poskytovateľa pôžičky. Solídna nebanková inštitúcia má dlhú históriu, známe meno a zrozumiteľne napísané zmluvy. V zmluve nesmie chýbať hodnota RPMN, ktorá vás informuje o celkových nákladoch na pôžičku.

Zdroj obrázku: Shutterstock

  • Kategórie

Podobné články