Tropico

Inšpirujte sa severom a zariaďte si spálňu snov v škandinávskom štýle

Reklamný článok - 18. februára 2022 - 1128. zobrazení

S príchodom nového roka má mnoho z nás nutkanie niečo zmeniť. Prečo sa tento rok nevrhnúť na premenu svojej spálne? Určite vám je už podľa názvu článku zrejmé, že tipy, o ktoré sa s vami podelíme, budú mať jedno spoločné: Škandináviu. Nielenže Severania ovládajú umenie hygge a lykke, ale vyzerá to tak, že čo Severan, to bytový dizajnér.

Nechajte sa nimi teda inšpirovať a zariaďte si svoju spálňu v škandinávskom štýle. Podelíme sa s vami o tipy od škandinávskych dizajnérov a zoznámime vás s trendmi, ktoré budú kraľovať roku 2022.

Farebná paleta do hygge spálne

Škandinávsky štýl je typický svojou jednoduchosťou, použitím prírodných materiálov a udržateľnosťou. Prvé, čím môžete začať, je zmena farby vašej spálne. Ideálne farby do škandinávskej spálne sú:

  • biela,
  • modrá,
  • ružová,
  • horčicovo žltá,
  • hnedá,
  • zelená.

Pokiaľ túžite po zmene farby steny, vyberte si niektorú z týchto farieb a vymaľujte s ňou vašu spálňu. V prípade, že sa bojíte experimentovať alebo nechcete toľko zasahovať do farby stien, zmeňte farbu len jednej steny alebo si zaobstarajte tapety do spálne s výrazným motívom.

Tropico 2
Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

Kvalita a jednoduchosť pre pokojný spánok

Keď príde na výber postele, Severania preferujú jednoduché, ale zato kvalitné postele. Pohodlná posteľ je základom spálne snov. Ako vybrať tú najlepšiu? Pokiaľ vám to rozmery vašej spálne dovoľujú, zaobstarajte si veľkú posteľ, pokiaľ nie, aj malá posteľ môže skvele poslúžiť. V každom prípade stavte na drevený rám a kvalitné vysoké matrace. Na výber máte z mnohých druhov, obľúbené sú napríklad penové matrace, najmä tie s pamäťovou penou, ktorá sa prispôsobí tvaru vášho tela. Či už si zvolíte akýkoľvek typ, vždy preferujte kvalitný matrac a nepodceňujte ani chránič matraca. Práve ten výrazne predĺži životnosť matraca.

Tropico 3
Zdroj obrázka: matracetropico.sk
Tropico 4
Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

Všetky veci uskladnite

Posteľ by mala vo vašej spálni dominovať a byť tým prvým, čo pri príchode uvidíte. Na prvý pohľad vás zaujme napríklad kontinentálna posteľ, ktorá je typická pre luxusné hotelové apartmány. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek posteľ, samozrejme, doplňte ju veľkou šatníkovou skriňou, ktorá pojme všetko vaše oblečenie, k posteli umiestnite nočné stolíky a nezabúdajte ani na štýlový luster do spálne a stolnú lampu. Ak nemáte istotu, ako usporiadať spálňu, aby bola útulná, praktická a moderná, myslite na zladenie farieb a držte sa dvoch až troch základných.

Tropico 5
Zdroj obrázka: LEKSTOCK 3D / Shutterstock.com

Posteľná bielizeň zútulní spálňu

S tým, akým dojmom bude vaša spálňa pôsobiť, úzko súvisí taktiež to, aké zvolíte obliečky, vankúše a prikrývky cez posteľ. Skvele vyzerá napríklad tmavomodrá spálňa s doplnkami v horčicovo žltej alebo krémová spálňa s drevenými prvkami a tmavozelenými prehozmi. Škandinávci nedajú dopustiť taktiež na huňaté deky a teplé koberce.

Tropico 6
Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

Ako zútulniť spálňu

Keďže škandinávsky štýl bývania je založený na útulnosti, cieľom premeny je okrem iného aj to, aby bola vaša spálňa útočiskom, v ktorom vám bude príjemne. Inšpirujte sa nórskym expertom na interiérový dizajn, Halvorom Bakkeom, ktorý miluje prírodné materiály. Práve ich použitie v interiéri dodá celej miestnosti na útulnosti. V kombinácii s ďalšími spálňovými doplnkami, napríklad sviečkami, čerstvými kvetinami vo váze a zarámovanými fotografiami, vytvoríte v spálni príjemnú atmosféru, v ktorej sa budete cítiť bezstarostne a príjemne.

Tropico 7
Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

Zariadiť modernú spálňu v škandinávskom štýle nie je vôbec nič zložité. Pri použití prírodných materiálov, ktoré doplníte dvomi či tromi ďalšími farbami, do ktorých zladíte steny, doplnky a posteľnú bielizeň, vytvoríte hygge spálňu raz dva. Nezabúdajte ani na sviečky, lampy a dekoračné svietiace reťaze, ktoré navodia v spálni príjemnú atmosféru.

Tropico 8
Zdroj obrázka: matracetropico.sk
  • Kategórie

Podobné články