Koberec v kúpeľni

Je koberec v kúpeľni nevídaným úkazom?

Reklamný článok - 18. apríla 2020 - 1743. zobrazení

Umiestňovanie kobercov rozdeľuje ich priaznivcov na dva tábory. Kým jedna skupina berie tento bytový textil v kúpeľni ako samozrejmosť, iní touto voľbou opovrhujú a nedokážu si ho vo svojej domácnosti ani len predstaviť.

Koberce zažívali svoje najlepšie časy najmä pred niekoľkými rokmi. Dnes ich pomerne často nahrádza drevená podlaha, mnohí ale nevedia upustiť od pocitu pohodlia. Po kobercoch teda aj naďalej siahajú a volia populárnu kombináciu dreva s bytovým textilom.

Najčastejšie ide však o umiestnenie kobercov do takých miestností, kde chodievame bosí a či už máme jeden pri posteli a zaručuje pohodlie našim prvým krokom po vstávaní alebo máme jeden doplnkový v obývačke, sú to najčastejšie rozpoloženia. Potom tu máme ale také miesta, s ktorými mnohí nesúhlasia a jedným takým je aj kúpeľňa.

Nie je to len otázka dizajnu

Napriek tomu, že aj v kúpeľni dbáme na výber zaujímavých a pútavých doplnkov, samotný koberec tam nie je len preto, aby spĺňal estetickú funkciu. Ponúka nám totiž záruku bezpečia. Nielenže vám zabráni pošmyknutiu sa na mokrej podlahe po bezprostrednom vyjdení zo sprchy či vane, ale bude aj oveľa príjemnejšie stúpiť na koberec namiesto studenej podlahy.

Možnosť variácií a rôznych prispôsobení

Tieto kusové koberce sú ponúkané aj priamo v setoch a nemusíte vyhľadávať zvlášť koberec pred každú kúpeľňovú sanitu. K dispozícii sú aj rôzne výrezy tohto bytového textilu s možnosťou ešte lepšieho rozloženia. Častou voľbou v kúpeľniach sú práve huňaté Shaggy koberce, ktoré sa vyznačujú svojou mäkkosťou. Nezvyčajné nie sú ale ani rôzne iné spracovania ako napríklad tie z prírodných materiálov, nakoľko práve také typy môžu predstavovať v kúpeľni nádych luxusu.

Adekvátna starostlivosť predĺži životnosť

Ak chcete, aby vám tieto textílie dlho vydržali, dôkladne by ste sa mali o ne aj starať. Pokyny na štítku vás pri ošetrovaní kobercov usmernia, medzi taký základ patria ale tieto dva nevyhnutné kroky. Tým prvým je nechať ho vyschnúť a zavesiť niekam na vzduch. Zabúdať by sa ale nemalo aj na pravidelné čistenie pomocou prania, vyhnúť by ste sa mali ale aviváži z dôvodu možného poškodenia. Sušenie v sušičke prichádza do úvahy, všetko ale treba odsledovať podľa stanovených odporúčaní. Koberec po takejto očistnej kúre dostane nový nádych a vydrží vám naozaj dlhodobo.

Zdroj foto: PlusONE / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články