Šalát - august v záhrade

Kalendár záhradkára: August v záhrade

Redakcia - 5. augusta 2019 - 2977. zobrazení

Slnko rozpaľuje dni, úroda dosahuje vrchol svojej hojnosti a altánky sú plné pochúťok z grilu. Záhrada je pre mnohých z nás druhým domovom aj v auguste, kedy sa v nej zdržiavame pri rôznych činnostiach od tých pracovných až po tie oddychové. Čo však so sebou prináša august v záhrade?

Redkvička - august v záhrade

Užite si august v záhrade!

Práve august je jedným z mesiacov, počas ktorých môžete estetický vzhľad, praktický úžitok a celkovú atmosféru vo vašej záhrade radiť k tým najlepším. Ak k starostlivosti o ňu pristúpite obetavo a zodpovedne, výsledkom nebude len osoh z úrody a radosť z jej krásy, ale aj možnosť vychutnávať si v jej náruči relax a obľúbené letné leňošenie pod holým nebom.

Náš TIP na kvalitné záhradné náradie

Lopatka

Kosačka

Posýpací vozík

Lopatka - apríl v záhrade
Hodnotenie

Cena: od 8.15 €

Kosačka - apríl v záhrade
Hodnotenie

Cena: od 85.55 €

Posýpací vozík - apríl v záhrade
Hodnotenie

Cena: od 59.00 €

August v záhrade alebo nezabudnite na…

  • Trávnik – „Zdravý“ trávnik je základom peknej a sviežej záhrady. Kosenie a zavlažovanie sú bežné činnosti, ktoré by ste mali vykonávať podľa potreby a počas celého mesiaca. Ak na niektorých miestach potrebujete vysadiť nový trávnik, vďaka nižším nočným teplotám a s tým spojeným lepším zakorenením je na to vhodný záver augusta.
  • Úroda – Ako sme uviedli vyššie, august v záhrade patrí k najhojnejším mesiacom. Zber úrody by mal byť pravidelný bez ohľadu na to, či ju konzumujete alebo nejako inak spracovávate. Hniloba na nepooberanom ovocí a zelenine by sa totiž mohla rýchlo rozšíriť aj na zdravé plody.

Kalendár záhradkára

Kalendár záhradkára podľa mesiacov. Prinášame tipy a užitočné rady pre záhradkárov počas celého roka. Nezabudnite na starostlivosť o okrasné dreviny a úžitkovú záhradu.

Kalendár záhradkára
  • Výsadba – V auguste môžete vo voľných hriadkach pokračovať aj s výsadbou novej zeleniny. Zo zeleniny sa oplatí vysádzať šalát, čakanku, čiernu reďkev a niektoré cibuľoviny, ktoré zvládnu chladnejšie podmienky. Vysádzať či presádzať sa oplatí aj v prípade kvetov a okrasných kríkov, napríklad klinčeky, zvončeky či hortenzie.
  • Rez vegetácie – Možností, kde všade vykonať rez, je počas augusta hneď niekoľko. Orezáva sa hlavne na dvoroch, kde sú celoročne zelené dreviny. Pre esteticky a krajší rast sa odporúča orezávať napríklad stromy vysadené v živom plote z ihličnanov.
Zelenina - august v záhrade

Súčasťou augustových záhradných prác môžu byť aj rôzne opravy, renovácie alebo stavebné zásahy, ktorých výsledkom sú nové altánky, chodníčky či záhradné domčeky. Aj tie následne prispejú k vychutnávaniu letnej pohody, ktorú si po dobre odvedenej práci určite zaslúžite!

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články