Kvety v kúpeľni

Ako vybrať kvety do kúpeľne?

Redakcia - 14. júna 2019 - 7649. zobrazení

Nie je novinkou, že niektorým druhom rastlín sa darí lepšie vo vlhkejšom prostredí než v tom suchšom, ba dokonca im prospieva aj menej svetla. V dnešom článku vám predstavíme tieto rastliny, ktoré vyžadujú vlhkejšie prostredie a menej svetla, tým pádom sú vhodnými kandidátmi na umiestnenie práve do vašej kúpeľne. Aké kvety do kúpeľne sú tými najobľúbenejšími?

Orchidea

Táto exotická kráska obľubuje teplejšie a vlhkejšie prostredie. Väčšine druhov orchideí neprospieva priveľa priameho slnečného žiarenia. Polievať ich by ste ich mali raz do týždňa, a to odstátou vodou. Korene orchideí nesmú byť stále vo vode. Vo fáze rastu a kvitnutia je vhodné orchidey prihnojovať.

Orchidea - kvety do kúpeľne

Náš TIP na kvalitné hnojivá pre orchidey

Bopon

Floria

Forestina

<a href="Marimex Florida - príprava bazénu na leto
Hodnotenie

Cena: od 1.80 €

Floria hnojivo
Hodnotenie

Cena: od 5.80 €

Forestina hnojivo
Hodnotenie

Cena: od 1.10 €

Kvety do kúpeľne: Potos

Potos alebo ľudovo, divoký Jano, je na pestovanie nenáročná rastlina. Nepotrebuje veľa svetla ani časté polievanie. Tak ako každému kvetu, aj jemu prospeje, ak ho raz za čas prihnojíte. Výhonky môžete upevniť alebo ich môžete nechať voľne padať z poličky. Ak sú príliš dlhé, môžete ich aj odstrihnúť. Nezabúdajte však na to, že potos je jedotovatý, obzvlášť ak máte malé deti alebo zvedavých domácich miláčikov…

Potos - kvety do kúpeľne

Zelenec

Zelenec patrí medzi trávovité rastliny. Listy majú bledozelenú farbu s výraznými bielymi pruhmi. Na pestovanie je nenáročný. Má rád polotieň a vlhkejšie prostredie. Ak má málo svetla, jeho listy zožltnú. V takomto prípade ho premiestnite na svetlejšie miesto. Zalievať ho netreba často, pretože si uchováva vodu v listoch a koreňoch.

Zelenec - kvety do kúpeľne

Garniže na záclony a závesy. Podľa čoho ich vyberať?

Sú garniže stále populárnymi? Podľa čoho si vyberať záclony a závesy na garniže? Aké materiály sú tie najkvalitnejšie? Aké typy garníž…

Garniže na záclony a závesy. Podľa čoho ich vyberať?

Kvety do kúpeľne: Cissus

Cissus je popínavá rastlina, ale môžete ju nechať rásť aj voľne v črepníku. Má rád svetlo až polotieň, ale bez priamych slnečných lúčov. Neobľubuje suchý vzduch, preto mu prospieva vlhkejšie prostredie kúpeľne. Netreba ho často polievať a v lete potrebuje byť prihnojovaný.

Cissus - kvety do kúpeľne

Šáchor

Listy tohto kvetu pripomínajú trávu. Šáchor má rád nepriame svetlo, vlhké prostredie a vyžaduje bohatú zálievku. Najlepšie urobíte, keď dáte pod črepník väčšiu misku. Počas leta ho pohnojte dva krát do týždňa.

Šáchor - kvety do kúpeľne

Kvety do kúpeľne: Paprade

Paprade majú svetlozelené perovito rozložené listy. Väčšina druhov obľubuje teplé, polosvetlé a vlhké miesta. Zálievka nemá byť častá, stačí raz za dva týždne. Prospieva im odstatá voda. Paprade nemajú rady, ak sú polievané zhora. Neobľubujú prievan a veľké zmeny teploty.

Text: Eva Kevická

  • Kategórie

Podobné články