Inteligentná práčka

Investujte do moderných funkcií práčok a ušetríte si čas aj prací prášok

Reklamný článok - 6. marca 2021 - 1761. zobrazení

Moderné práčky si prešli dlhou cestou vývoja a zdokonaľovania. Samočistenie, vyššia hmotnosť a rýchlosť otáčok pri odstreďovaní ale nie sú jediné vymoženosti tohto dôležitého prístroja.

Viac o tom, ako vám nová práčka zmení a uľahčí život, sa dozviete v našom krátkom, no užitočnom sprievodcovi.

Šetrnosť k životnému prostrediu

Najväčšia oblasť zmien vo funkciách modernej práčky nastala v ekonomických úsporách. Práčky sú vo všeobecnosti oveľa efektívnejšie ako kedysi, ale majú aj celý rad funkcií, ktoré šetria ešte viac vody a energie.

Úspora energie s využitím ekologických pracích cyklov je ideálna pri praní bavlny, syntetiky alebo džínsov. Nepoužíva sa tak veľké množstvo pracieho prášku a aviváže, čím neprodukujete tak obrovské množstvo škodlivých odpadových vôd, negatívne pôsobiacich na naše životné prostredie.

Úspora času aj peňazí

Veľkou výhodou dnešných práčok je aj ich schopnosť dokonale vyčistiť prádlo bez nutnosti vyhrievať vodu na vysokú teplotu. Samozrejme, pomáhajú tomu aj špeciálne pracie prostriedky s množstvom činidiel, ktoré si poradia s akoukoľvek špinou bez toho, aby poškodili látku a práčku.

Pranie vo vlažnej vode s využitím týchto prostriedkov je tiež efektívny spôsob, ako viesť udržateľnejší život pri výbere teploty vody v práčke, pretože ušetríte veľa elektriny. Použitím chladnejšej vody môže vaša práčka ušetriť až 57 % energie na jeden prací cyklus v porovnaní s bežným nastavením vyššej teploty.

Ako vyčistiť práčku rýchlo, ľahko a na vlastnú päsť?

Viete, ako vyčistiť práčku efektívne a rýchlo? Aký postup je ten najúčinnejší? Ako vyčistiť práčku najlepšie? Tipy a rady nájdete v článku…

Ako vyčistiť práčku

Samočistenie

Vymoženosťou moderných práčok je aj funkcia Steril Tub, teda samočistenie. V mnohých domácnostiach je voda príliš tvrdá, čo spôsobuje tvorbu vodného kameňa, ktorý nemá zľutovanie so žiadnym materiálom, s ktorým príde do kontaktu. Funkcia samočistenia preto pomáha nechcenému poškodeniu jednotlivých dielov práčky tomu predchádzať.

Nezabudnite aj na správny výber pracieho prostriedku a pravidelnú údržbu, vďaka čomu všetko vyperiete bez najmenšieho problému.

Zdroj obrázku: Evgeny Atamanenko / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články