Polička z drevenej palety

Ako vyrobiť ekologický nábytok?

Redakcia - 4. augusta 2020 - 7964. zobrazení

Ak túžite po krásnych veciach a predsa máte do vreciek hlbšie, než by sa vám páčilo, nemusíte hneď vešať hlavu. Niekedy stačí nápad, chuť tvoriť a problém je rázom zažehnaný. Veľmi jednoduchým tipom, ako prísť rýchlo a lacno k novému nábytku je opätovné využitie drevených prvkov, akými sú prepravné palety a debničky.

Kreatívne využitie drevených paliet

Drevené palety sa dajú zohnať na internete za pár eur, prípadne sa ich možno túži zbaviť práve váš známy, ktorý stavia dom. Možno ich nájdeme dokonca pohodené pri veľkoskladoch a tie poškodené získate celkom zadarmo.

Tak, či onak, stále nás budú stáť len malý zlomok ceny katalógového nábytku a k tomu už stačia len šikovné ruky a nápad čo s tým. Drevenú paletu poriadne očistíme, vybrúsime, rozrežeme, ošetríme farbou, prípadne lakom na drevo a hneď máme hotovú, napríklad, originálnu policu.

Polička z drevených paliet

Ak spojíme niekoľko paliet dokopy a navrch položíme dostatočne hrubý matrac, získame posteľ pódiového typu. Ak na spodnú stranu zas pripevníme kolieska a vrchnú stranu namaľujeme, môžeme sa tešiť z televízneho stolčeka.

Televízny stolík z paliet

Tí, ktorí sa neboja experimentovať si môžu zmajstrovať sedačku, záhradný nábytok, alebo dokonca celý záhradný domček. Internet je plný nápadov a návodov, ako na to.

Záhradný nábytok z paliet

Nábytok z paliet? „Vyrobte si ho sami!“, radí odborník David Benda

Páči sa vám nábytok z paliet? Ak áno, skúste si ho vyrobiť sami. Nábytok z paliet sa v súčasnosti teší veľkej popularite. Viete, ako na to?

Nábytok z paliet

Kreatívne využitie drevených debničiek

Ďalším pomocníkom sú už spomínané drevené debničky. Opäť nám postačí debničku očistiť, vybrúsiť, ošetriť lakom na drevo a prípadne farebne upraviť podľa svojich predstáv. Môžeme sa takto dopracovať k efektnému odkladaciemu priestoru na topánky, na hračky, stolčeku pod kvetináč alebo nočným stolíkom.

Drevená debnička

Skrátka variácií je toľko, koľko si dokážeme predstaviť. A ak nás práve nič nenapadá, nechajme sa inšpirovať! Okrem štýlového nábytku za symbolickú cenu získame aj dobrý pocit z toho, že sme urobili niečo prospešné pre našu planétu. Nájsť naoko nepotrebným či opotrebovaným veciam nové využitie je totiž jeden z najdôležitejších krokov pri nakladaní s odpadmi a celkového environmentálneho správania.

Autor textu: Nina Kvasňovská

Zdroj obrázkov: Recyclart.org

  • Kategórie

Podobné články