Lacno, štýlovo, ekologicky

Lacno, štýlovo, ekologicky

Redakcia - 23. októbra 2013 - 5607. zobrazení

Ak túžite po krásnych veciach a predsa máte do vreciek hlbšie, než by sa vám páčilo, nemusíte hneď vešať hlavu. Niekedy stačí nápad, chuť tvoriť a problém je rázom zažehnaný. Veľmi jednoduchým tipom, ako prísť rýchlo a lacno k novému nábytku je opätovné využitie drevených prvkov akými sú prepravné palety a debničky.

Drevené palety sa dajú zohnať na internete za pár eur, prípadne sa ich možno túži zbaviť práve váš známy, ktorý stavia dom. Možno ich nájdete dokonca pohodené pri veľkoskladoch a tie poškodené získate celkom zadarmo. Tak, či onak, stále vás budú stáť len malý zlomok ceny katalógového nábytku a k tomu už stačia len šikovné ruky a nápad, čo s tým.

Drevenú paletu napríklad poriadne očistíme, vybrúsime, rozrežeme, ošetríme farbou, prípadne lakom na drevo a hneď máme hotovú, napríklad, originálnu policu.

police-paleta

Ak spojíme niekoľko paliet dokopy a navrch položíme dostatočne hrubý matrac, získame posteľ pódiového typu.

pohovka-paleta

Ak na spodnú stranu pripevníme kolieska a vrchnú stranu namaľujeme, môžeme sa tešiť z televízneho stolčeka.

tv-paletovy-stolik

Tí, ktorí sa neboja experimentovať si môžu zmajstrovať sedačku, záhradný nábytok, alebo dokonca celý záhradný domček. Internet je plný nápadov a návodov, ako na to.

zahradny-nabytok-paliet

Ďalším pomocníkom sú už spomínané debničky. Opäť nám postačí debničku očistiť, vybrúsiť, ošetriť lakom na drevo, prípadne farebne upraviť podľa svojich predstáv. Môžete sa takto dopracovať k efektnému odkladaciemu priestoru na topánky, na hračky, stolčeku pod kvetináč, nočným stolíkom a pod.

debnicka-stol

Skrátka variácií je toľko, koľko si dokážete predstaviť. A ak vás práve nič nenapadá, nechajte sa inšpirovať!

Okrem štýlového nábytku za symbolickú cenu získate aj dobrý pocit z toho, že ste urobili niečo prospešné pre našu planétu. Nájsť naoko nepotrebným či opotrebovaným veciam nové využitie je totiž jeden z najdôležitejších krokov pri nakladaní s odpadmi a celkového environmentálneho správania.

Text: Nina Kvasňovská    Foto: recyclart.org

  • Kategórie

Podobné články