Mramorová kuchyňa

Mramorová kuchyňa

Redakcia - 3. apríla 2013 - 8035. zobrazení

Spomínate si na nádherné sochy z antických čias, ktoré svojou krásou ulahodili každému oku? Ich elegancia a krása nespočívala len v tvaroch, no i v materiáli. V prírodnom materiáli zvanom mramor. Aj vy ste fanúšikom chladnej elegancie? Ak vaša odpoveď znie „áno“, pozorne sa usaďte a prečítajte si náš nasledujúci článok o mramorovej kuchyni.

Ako postupovať pri zariaďovaní takejto kuchyne?

Mohlo by sa zdať, že docieliť takýto perfektný efekt je veľmi náročné, no v skutočnosti nejde o žiadnu strašnú vedu. Stačí dodržať pár striktných zásad, ktoré tu platia. Prvým pravidlom, ktoré je veľmi dôležité, no ktoré možno veľa z vás odradí, znie: „žiadne zbytočné dekorácie“. Je to tak. Mramor je sám o sebe veľmi peknou ozdobou, ktorá však pôsobí chladným dojmom. No práve to je jej cieľ. A sa však rozhodnete pre takýto typ kuchyne, zabudnite na zbytočné doplnky. Najkrajšou a najlepšou voľbou sú orchidey. Tieto rastliny perfektne ladia s takto zvoleným prírodným materiálom, a vďaka nim sa kuchyňa zútulní. Ak by ste si želali nejaké farebné oživenie, kúpte si orchidey s fialovými alebo ružovými kvetmi. Pri bielych kvetoch by sa mohli stať veľmi ľahko prehliadnuteľnými, a to nechcete.

mramorova-kuchyna
Zdroj foto: (link)

Čo sa týka kuchynských spotrebičov, či už ide o chladničku, sporák či digestor, najlepšiu kombináciu s mramorom tvorí nerez. Je to typ materiálu, ktorý dodá miestnosti moderný, neodolateľný šmrnc. Výhodou je, že v dnešnej dobe už nájdete v obchodoch rozličné nerezové spotrebiče, od kávovarov až po mikrovlnky. Stačí si len premyslieť, ktoré potrebujete alebo ktoré budete v budúcnosti využívať a zakúpiť si ich.

Ak si neviete dať rady s osvetlením, navrhujeme vám dve možnosti. Tou prvou sú bodové svietidlá, ktoré sa hodia do každej domácnosti a navyše sú súčasným obrovským trendom.
V dnešnej dobe už nájdete na trhu neskutočné množstvo tých svetiel, v rôznych veľkostiach, tvaroch či farbách. Je veľkým pozitívom je taktiež cena, ktorá  je skutočne  výhodná pre každého z vás. Tou druhou možnosťou je klasické osvetlenie v podobe visiacej lampy. Dávajte si pozor, aby ste našli vhodné svietidlo, ktoré zapasuje do kuchyne aj po výzorovej aj po materiálnej stránke. Najvhodnejšie je sklo alebo niečo podobné v nenápadnom štýle.

V mramorovej kuchyni nie sú svetlá tým doplnkom, ktorý by mal pútať pozornosť. Ak si zvolíte sivý alebo tmavý mramor, drevo či iný materiál, z ktorého pozostáva kuchynská linka zvoľte v bledších farbách. Vďaka tomu potom necháme vyniknúť obe tieto veci, a to je dôležité.

Nebojte sa zmeny a nebojte sa experimentovať. Len vďaka tomu môžete zistiť aký štýl sa vám páči a v akom sa cítite to najlepšie. Pretože je to vaše obydlie, váš byt či váš dom, musíte si ho zariadiť čo najlepšie.

  • Kategórie

Podobné články