Nové farebné trendy pre útulný domov

Reklamný článok - 15. marca 2018 - 5581. zobrazení

Aby sme sa doma alebo v kancelárii cítili čo najpríjemnejšie, je dôležitých niekoľko faktorov. Svetelnosť priestoru a použité farebné kombinácie patria medzi tie najvýznamnejšie. Či si to uvedomujeme alebo nie, farby veľmi ovplyvňujú pocity, ktoré v nás daný priestor vyvoláva. Svetlé, pastelové farby nás upokojujú, tmavé alebo pestré farby nás napĺňajú energiou. Spoločnosť Hornbach prináša túto jar štyri atraktívne farebné palety plné inšpirácie.

Smart & Green / Pre prírodný pocit

Farebný trend, kde žiarivé zelené tóny doplnené modrými akcentmi vyvolávajú pocity pohody a relaxu. Zelená je farbou prírody, nádeje, pokoja a rovnováhy. Je zmesou žltej a modrej farby, preto má osviežujúci a zároveň upokojujúci účinok. Vytvára harmóniu, súlad medzi telom a dušou, znižuje podráždenosť, únavu, uvoľňuje a regeneráciu. Jej svetlejší, žltozelený odtieň je vľúdny, jarný, plný života.

Smart&Green

Pre interiérový dizajn v tomto farebnom štýle platí hojné využitie izbových rastlín a bytových doplnkov z prírodných materiálov.

Light & Easy / Prázdniny v pohodlí domova

Menej niekedy znamená viac. Farebná paleta tohto štýlu bývania je vecná a zdržanlivá. Pracuje so svetlými kombináciami prírodných tónov béžovej, hnedej, sivej a krémovej, tón v tóne. Tento eklektický farebný štýl umocnia napríklad koberce z prírodného sisalu či vlnené detaily, ktoré by mali byť, alebo by aspoň mali budiť dojem ručnej práce.

Prázdniny v pohodlí domova

Tento štýl sa vyhýba veľkým plochám žiarivých farieb. Kúsok jarnej sviežosti si však dopriať môžete, napríklad v podobe doplnkov v tlmenom zelenom odtieni ihličia. Textílie v prírodnom štýle vyniknú vo farbách konzervatívnej béžovej, ale aj v klasickej čierno-bielej.

Fresh & Happy / Život v harmónii

V štýle Fresh & Happy sa predstavujú stimulujúce farby a jednoduchý nábytok. Odtieň „milennial pink“ je v kurze už dlhší čas. Farba ružového zlata sa uplatní všade –  od stien až po drobné doplnky. Jemné odtiene zelenej a modrej pôsobia v kombinácii s ružovou mimoriadne sviežo.

 Život v harmónii

O príjemný pocit domova sa postarajú detaily ako vankúše a kožušiny. Zariadenie tohto štýlu pôsobí veľmi harmonicky a moderne.

Pure & Simple II / Spätí s prírodou

Podľa severského konceptu hygge pôsobí úprava priestoru v tomto štýle nenútene a prívetivo. Dominujú rustikálne zemité a prírodné tóny, ako aj drevené podlahy a drevený nábytok. Útulnosť mu dodajú prírodné materiály a štruktúry neopracovaných nôh nábytku, či mäkké chlpaté vankúše z prírodnej vlny. Denné a umelé svetlo dokáže pri správne zvolených farbách vyčariť zakaždým inú atmosféru. Namiesto žiarivej bielej zvoľte radšej prírodnú smotanovú, zimnú modrú, či veľmi svetlú sivú.

Spätí s prírodou

Na realizáciu týchto interiérových trendov ponúka Hornbach všetko na jednom mieste: od úpravy podláh a stien cez osvetľovacie telesá až po doplnky. Od marca možno vhodné produkty zakúpiť v našich stavebných a záhradných marketoch a online-shope.

Zdroj/foto: Hornbach

  • Kategórie

Podobné články