Obnova starých dverí

Obnova starých dverí

Reklamný článok - 28. apríla 2015 - 3446. zobrazení

Máte na chalupe staré dvere, ktoré sú už síce staršie, ale nechce sa Vám s nimi rozlúčiť? Predsa sú len krásne vyrezávané alebo majú inú nezvyčajnú ozdobu alebo možno si len neviete chalupu predstaviť bez nich.

stare-dvere-renovacia
Zdroj foto: (link)

Máte klasické obyčajné dvere ešte z minulej éry, ktoré by potrebovali vynoviť? Všetko sa dá zvládnuť vo vlastnej réžii. Dnes Vám prezradíme, ako na to.

Ako dodať starým dverám nový šmrnc

1, Z dverí odmontujte všetky štítky, kľučky a zámok.

klucky-demontaz
Zdroj foto: (link)

2, V prvom rade musíme dvere zbaviť starých náterov a rôznych dekorácií ako sú napr. tapety alebo rôzne štítky. Pomôcť Vám s tým môže teplovzdušná opaľovacia pištoľ, vibračná brúska a brúsny papier. Po brúsení sa vždy zbavte prachu, ktorý sa pri brúsení vytvoril, aby sa Vám brúsilo lepšie.

opalovanie-starych-dveri
Zdroj foto: (link)

3, Keď máme dvere zbavené starých náterov môžeme sa začať venovať ich povrchu, ktorý potrebujeme najprv vyhladiť. Postupom času sa na dverách zvyknú vytvoriť rôzne praskliny alebo diery. Na ich scelenie a zateplenie nám skvele poslúži akrylový alebo epoxidový tmel, ktorý je určený na drevo. Tmel nanášajte tak, aby bol mierne nad povrchom dverí. Je to preto, aby ste ho mohli zabrúsiť do roviny. Keď už máte zatmelené všetky praskliny a otvory vo dverách, potom celý povrch dverí spolu s časťami, ktoré boli opravené tmelom prebrúsime jemným brúsnym papierom tak, aby sme vytvorili rovinu.

brusenie-zarubni
Zdroj foto: (link)

4, Keď máte takto upravené dvere, môžete ich začať maľovať. Vhodné sú syntetické farby. Tie schnú rýchlejšie a sú odolnejšie ako vodou riediteľné farby.

natierame-stare-dvere
Zdroj foto: (link)

5, Aby Vaše „nové“ dvere vyzerali ešte lepšie, skúste vymeniť kľučky. Možno by ste sa divili, ako dokážu nové kľučky oživiť celkový vzhľad dverí.

natrete-dvere
Zdroj foto: (link)

Na záver ešte nezabudnite na všetky tesnenia. Po skompletizovaní dverí a ich nasadení, skontrolujte, či všetky tesnenia priliehajú k zárubni tak, ako majú. Ak náhodou nie, potom ich vymeňte.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články