Drevené záhradné domčeky

Obstaranie záhradného domčeka – ako ho vybrať?

Reklamný článok - 8. júla 2019 - 5670. zobrazení

Potrebujete uskladniť záhradný nábytok, kosačku, gril, potrebné náradie či iné sezónne vybavenie? Na tieto účely slúži záhradný domček, ktorý ponúkne potrebný úložný priestor.

Využitie záhradného domčeka

Prvú otázku, ktorú by ste si mali položiť pri výbere záhradného domčeka, je to, na čo bude slúžiť. Môže napríklad slúžiť iba na skladovanie záhradných vecí a techniky alebo aj na niečo iné.

Záhradné domčeky sa teda rozdeľujú do 2 skupín na:

  • rýdzo účelové – slúžia na uskladnenie záhradného náradia, techniky a všetkého záhradného vybavenia, ich veľkosť sa pohybuje zhruba okolo 10 m2, spadajú tu všetky plastové, plechové a menšie drevené domčeky.
  • so širším využitím – do tejto skupiny patria väčšie drevené domčeky a chatky, ktoré možno využiť ako na uskladnenie vecí, tak aj na prespanie, väčšina týchto domčekov má od 12 m2 do 25 m2 (ak nechcete riešiť stavebné povolenie), alebo pokojne aj viac.

Dôležitý je tiež materiál

V dnešnej dobe sú na trhu záhradné domčeky vyrobené z rôznych materiálov. Samotný materiál ovplyvňuje cenu a funkčnosť. Na výber je plech, plast alebo drevo.

Záhradné domčeky

Plechové záhradné domčeky

Medzi rýdzo účelové stavby patrí oceľový záhradný domček. Plech je veľmi pevný materiál, ktorý dobre odoláva poveternostným vplyvom. Zároveň je ľahký a prakticky bezúdržbový. Medzi ďalšie výhody patrí ľahká a rýchla inštalácia, priaznivá cena a mnoho dostupných farebných odtieňov. Nezabúdajte však na to, že plechové záhradné domčeky vyžadujú ukotvenie.

Plechové záhradné domčeky

Plastové záhradné domčeky

Plastové záhradné domčeky sú ďalšie v rade, ktoré slúžia len ako účelové. Rovnako ako plechové domčeky, tak i tie plastové sú odolné voči poveternostným vplyvom. Medzi výhody patrí určite rýchle a jednoduché postavenie, bezúdržbovosť a cena. Nevýhodou je potom ich nižšia hmotnosť a teda i horšia stabilita.

Drevené záhradné domčeky

Drevené záhradné domčeky sú k dispozícii ako rýdzo účelové i so širšími možnosťami využitia. Vďaka použitému materiálu skvele zapadajú do prírodného rázu prírody, ale je potrebné sa o ne starať. Nutnosťou je každoročná impregnácia, ktorá ochráni domček pred nepriaznivým počasím.

Drevené záhradné domčeky

Veľkosť záhradného domčeka

Ak máte jasno v tom, na čo bude záhradný domček slúžiť, je na rade určenie rozmerov. Ak máte v pláne využívať ho na uskladnenie vecí, je potrebné popremýšľať, čo všetko doň budete chcieť umiestniť a podľa toho zvoliť vhodné rozmery. Dôležité je to preto, aby ste nezvolili menší domček, a potom mali problém doň umiestniť všetky veci.

To isté platí pre domčeky určené na prespanie. Každý má iné priority a dostupné priestory na umiestnenie, preto sú rozmery veľmi individuálne. Záleží teda len na vás a vašich prioritách.

Zdroj/foto: plechovekonstrukcie.sk

PR články písanie
  • Kategórie

Podobné články