Obývačka v rustikálnom štýle

Rustikálny štýl v obývačke, áno či nie?

Redakcia - 3. septembra 2019 - 8655. zobrazení

V dnešnej dobe sa ľudia snažia čo najviac vyniknúť, a to nie len v štýle obliekania, no usilujú sa o jedinečnosť aj v prostredí, v ktorom žijú. Ich hlavným cieľom nie je len pohodlie, ale aj predstavenie a vyzdvihnutie vlastného vkusu. V tomto článku vám predstavíme čaro rustikálneho štýlu, a to konkrétne v prostredí obývacej izby. Ak ste vždy túžili po rustikálnej obývačke so štipkou modernosti, je najvyšší čas zrealizovať svoje sny…

Ako by mala vyzerať obývačka v rustikálnom štýle?

Rustikálny štýl je charakteristický svojou eleganciou a „teplom“, ktoré z neho vyžaruje. Pri pohľade na takto zariadený interiér nadobúdate pocit, akoby, každá vec, každá dekorácia, každý kus nábytku mal presne vyhradené svoje miesto. Či už ide o slnkom presvetlenú miestnosť alebo o obývačku zahalenú v pološere, všetko do seba úhľadne zapadá. A vy sa tak zrazu ocitáte v inej dimenzii, v inom čase, v inom storočí.

Rustikálna obývačka

Ľudia, ktorí si svoje obydlie ladia do rustikálneho štýlu, dávajú obyčajne prednosť jasnejším interiérom. Miestnosť sa tak väčšinou „kúpe“ v záplave jasného svetla, ktoré do miestnosti preniká cez veľké okná. Okná zväčša lemuje masívny hodvábny záves, zopnutý po stranách a so strapcami na koncoch.

Náš TIP na rustikálne pohovky

Pyka Cheverny

Pyka Finka

Pyka Lord

Pyka Cheverny - pohovka rustikálny štýl
Hodnotenie

Cena: od 789.00 €

Pyka Finka - pohovka rustikálny štýl
Hodnotenie

Cena: od 667.00 €

Pyka Lord - pohovka rustikálny štýl
Hodnotenie

Cena: od 519.00 €

Rustikálny štýl a výber dekorácii

Základným „doplnkom“, ktorý nesmie chýbať v žiadnej rustikálnej obývačke je krb. Ak by ste chceli takúto obývačku ešte doladiť rôznymi dekoračnými predmetmi, najvhodnejšie miesto je práve miesto nad krbom. Ruka v ruke kráča s krbom nástenný obraz, či už ide o portrét alebo maľbu krajiny. Voľba motívu obrazu však už je čisto subjektívnou záležitosťou.

Rustikálny štýl – nič pre milovníkov futurizmu a umelého gýču

Viete, prečo patrí rustikálny štýl medzie najobľúbenejšie interiérové štýly? Aké má charakteristické znaky? Rustikálny štýl je…

Rustikálny štýl – nič pre milovníkov futurizmu a umelého gýču

V rustikálnom štýle by nemala byť dominantnou podlaha. Mala by slúžiť len ako „podklad“ pre koberec, ktorý by v žiadnom prípade v rustikálnom interiéri nemal chýbať. Koberec sa zväčša ladí do odtieňov daného interiéru. Ak dávate prednosť chladným farbám, koberec sa im musí prispôsobiť.

Ak uprednostňujete svetlú miestnosť plnú slnečných lúčov, koberec sa ponecháva v béžovej či maslovej farbe s jednoduchými a vkusnými ornamentami. Ak na stenách dominuje len jedna a svetlá farba, vzory koberca môžu byť výraznejšie, no stále dbajte na to, aby si zachovávali svoj nevýrazný podtón.

Rustikálna obývačka potrebuje rustikálny nábytok

Dominantným prvkom obývačky zariadenej v rustikálnom štýle by mala byť pohovka a kreslá. Dôležitým však je ich správne umiestnenie. Pohovka a kreslá by mali byť od seba totižto v rovnakej vzdialenosti.

centerpiece-714019_960_720

V strede obývačky by nemal chýbať drevený alebo presklený stolík s vázou a s okrasnými kvetinami. Posledným detailom, ktorý dotvára a podčiarkuje celkový imidž rustikálnej obývačky, je osvetlenie. Rustikálny štýl si predovšetkým vyberajú ľudia, ktorí preferujú luxusnejšie zariadené interiéry. Ak cítite, že práve rustikálny štýl je pre vás ako stvorený, neváhajte sa pustiť do zariaďovania nového interiéru ladeného v rustikálnom duchu.

  • Kategórie

Podobné články