Pracovné oblečenie

Pracovné nohavice pre rôzne profesie – aké špecifické požiadavky musia spĺňať?

Reklamný článok - 16. októbra 2023 - 797. zobrazení

Hovorí sa, že šaty robia človeka, avšak možno budete prekvapení, že v pracovnom prostredí to platí dvojnásobne. Viaceré štúdie potvrdili, že to, čo počas práce nosíme, môže ovplyvniť, ako dobre pracujeme. Nejde však len o komfort, ale aj o bezpečnosť a dodržiavanie pracovných predpisov. Aj voľba správnych pracovných nohavíc je preto pre každého pracovníka kľúčová.

Aké najdôležitejšie faktory by ste ale mali zvážiť pri výbere svojich pracovných nohavíc?

Prečo sú profesionálne pracovné nohavice dôležité?

V každom odvetví sú pracovné nohavice dôležitou súčasťou pracovného odevu, ktorý zabezpečuje ochranu, komfort a efektivitu práce. Je teda viacero dôvodov, prečo sú profesionálne pracovné nohavice dôležité. Bez ohľadu na to, či pracujete na stavenisku, v sklade, v dielni alebo kdekoľvek inde, správne ochranné pracovné nohavice majú byť neoddeliteľou súčasťou vašich pracovných dní.

Aby však prinášalo nosenie tohto odevu zmysel, musí mať vlastnosti, ktoré zodpovedajú nárokom danej profesie, a zároveň spĺňať vysoké nároky na kvalitu. Tú vám na trh od roku 1948 prináša aj nemecká značka Strauss, ktorá má vo svojej aktuálnej ponuke okrem pracovných odevov aj rovnako pohodlné, kvalitné a štýlové oblečenie na voľný čas.

Z bohatej ponuky si tak môžu vybrať pracovné nohavice ženy aj muži. Dostupné sú tiež bundy, pracovná obuv, ochranné pomôcky a ďalšie užitočné doplnky.

Čo si všímať pri výbere pracovných nohavíc?

Pri výbere pracovných nohavíc treba dbať v prvom rade na to, aby spĺňali príslušné predpisy v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Okrem toho je samozrejme dôležitá správna veľkosť a pohodlný strih, aby vám nohavice dobre padli.

Ako sa líšia pracovné nohavice z hľadiska látky, strihu a funkčnosti? Pracovné nohavice sú odolnejšie a prispôsobené potrebám profesie, na ktorú sú určené. Vhodné sú nielen pre profesionálov, ale aj pre domácich majstrov. Aj svojpomocná rekonštrukcia so sebou nesie riziko úrazu či nepohodu pri používaní bežného oblečenia.

Napríklad klasické nohavice s náprsenkou e.s.motion majú moderný vzhľad, hlboké vreckové otvory, priečinok na mobil, reflexné prvky, funkčné vrecko na skladací meter, nastaviteľné traky s elastickou vložkou a mnoho ďalších funkčných detailov.

Špecifické vlastnosti majú lesnícke pracovné nohavice, ktoré sú odolné voči prerezaniu. Tieto nohavice tiež zodpovedajúnormeEN ISO 11393-2:2019, sú KWF profesionálne testované a FPA uznané.

Napriek tomu, že konštrukcia je vyrobená zo 6-vrstvového materiálu, vyznačujú sa vysokým komfortom maximálnou voľnosťou pohybu. Nezabudlo sa ani na také praktické maličkosti akým je vrecko na kľúče od reťazovej píly. Poskytujú dokonalú ochranu voči prerezaniu a sú vyrobené z najnovšej strečovej tkaniny a základom je revolučné mikrovlákno.

Pracovné oblečenie

Pracovné nohavice pre každú profesiu

Pre stavebníkov a remeselníkov sú pracovné nohavice nevyhnutnosťou. Či už je to profesia vykonávajúca sa v exteriéri alebo interiéri, potrebujú nohavice odolné voči opotrebovaniu, prachu, vlhkosti a často aj nebezpečným situáciám, ktoré sú bežné na staveniskách. Nohavice by mali byť vybavené výstužou na kolená a inými ochrannými prvkami, aby chránili pred zraneniami pri práci s nástrojmi alebo pri páde.

V skladoch a logistických centrách je dôležité pohodlie a flexibilita. Pracovníci musia často dlhé hodiny stáť, chodiť a zdvíhať ťažké predmety. Preto by mali byť nohavice pohodlné a umožňovať voľný pohyb.

V dielňach a vo výrobe môže byť pracovné prostredie rôznorodé. Závisí to od toho, čo presne robíte, ale existujú určité spoločné faktory, ktoré treba zohľadniť. Ak pracujete s chemikáliami alebo nebezpečnými látkami, nohavice by mali byť vyrobené z materiálu odolného voči týmto látkam.V niektorých priemyselných odvetviach je potrebná ochrana pred horľavými látkami a iskrami, preto vyberte nohavice, ktoré majú odolnosť voči ohňu.

Nezabudnite, že správne pracovné nohavice nie sú len obyčajným kúskom odevu, ale dôležitou súčasťou práce, ktorá vás chráni a umožňuje vám prácu vykonávať efektívne.

Zdroj obrázkov:

1. Tyler Olson – stock.adobe.com 2. EUDPic – stock.adobe.com

2. EUDPic – stock.adobe.com

  • Kategórie

Podobné články