Sochárske príbehy v knihách

Sochárske príbehy v knihách

Redakcia - 9. júna 2014 - 5437. zobrazení

V dnešnom svete sa vám už môže prihodiť čokoľvek – napríklad na vás môžu vyskočiť z kníh lode, monštrá či morské panny. O čom to hovoríme?

morská panna

Zo spoločnosti Delta, v Pennsylvánií, prišiel umelec Jodi Harvey-Brown s nápadom ručne vytvoriť z kníh rozličné objekty. Pri vytváraní sa inšpiroval samotným materiálom. Každý trojrozmerný útvar sochára odráža populárne beletristické dielo. Či už ide o pokojné zobrazenie výletu z The Wind in the Willows (Vietor vo vŕbach) alebo o boj v stimulovaných vlnách z The Old Man and the Sea (Starec a more).

loď

Umelec dokáže zachytiť akúkoľvek scénku z rozličných románov a zdôrazniť jej hlavný význam. Do svojich konštrukcií zapája svoju vlastnú fantáziu, ktorú následne vizuálne zrealizuje.

Na obrázkoch môžete vidieť prepracovaný štýl jeho práce, kedy sa zameriaval aj na tie najmenšie detaily každej scény.

Hrad týčiaci sa na samom vrchu vysokej hory. Lietajúci balón, ktorý sa už už chystá vzlietnuť. Námorná loď pri pokojnej plavbe či na rozbúrenom mori. Harmonická scénka vyjadrujúca oddych s výhľadom na more. To všetko môžete nájsť v prácach tohto umelca.

Niekoľko jeho sôch je dostupných k predaju na internete, keďže sa Harvey-Brown vyjadril, že je otvorený zákazníckym províziám a finančnej pomoci.

myš

Zdroj foto: Jodi Harvey Brown on deviantART

  • Kategórie

Podobné články