Tipy a triky na upratovanie

Tipy a triky na upratovanie

Redakcia - 26. mája 2015 - 2593. zobrazení

Máte aj Vy niekedy pocit, že upratovanie je nikdy nekončiaci kolotoč? Čistá a voňavá domácnosť je pre nás samozrejmosťou. Avšak každá dobrá gazdinka vie, koľko námahy a driny to stojí. Preto, aby ste si mohli svoju prácu uľahčiť Vám dnes prinášame pár trikov.

Lesklé a žiarivé okná

Nech drhnete svoje okná ako chcete, máte stále pocit, že sú málo lesklé? Možno Vám s týmto problémom pomôže starý recept. Zmiešajte štvrť šálky octu s jednou lyžicou kukuričného škrobu a dvoma šálkami teplej vody. Potom, keď sa škrob rozpustí, nalejte zmes do rozprašovača a môžete umývať.

raindrop-428035_1280

Koberec a škvrny

Situáciu, kedy Váš krásny koberec „zdobia“ škvrny pozná asi každá domáca pani. Vyhnúť sa podobným situáciám je takmer nemožné. Stačí malá nepozornosť, návšteva alebo deti a Vy môžete zase tráviť čas čistením škvŕn. Odolných fľakov sa môžete zbaviť tak, že do šálky nalejete do polovice ocot, potom pridáte dve polievkové lyžice soli a necháte ju rozpustiť. Takto pripravenú zmes potom naneste na škvrny a nechajte zaschnúť. Následne stačí dané miesto iba povysávať.

vacuum-cleaner

Čo s pripálenými hrncami?

Táto otázka napadne každého, komu niečo prihorí. Z času na čas sa tomu nevyhne nikto z nás. Možno Vás to prekvapí, ale na prihorený hrniec postačí klasická sóda bikarbóna.

Jarné upratovanie s drogériou z Rakúska - myAustria.sk

Umývanie chladničky

Chladnička je miesto, kde sa radi zdržiavajú rôzne mikróby. Na to, aby ste ju vydezinfikovali Vám opäť postačí ocot zmiešaný s vodou. Ten má totiž dezinfekčné účinky a nájde sa v každej domácnosti. Ak Vás trápia aj rôzne pachy, ktoré sa v chladničke tvoria, potom skúste do nej umiestniť malú nádobku s pomletou kávou. Káva má výborné pohlcovacie účinky.

coffee-206142_640

Veríme, že naše triky Vám domáce práce uľahčia a umožnia vymeniť množstvo chemikálií určených na upratovanie za bežne dostupné produkty, ktoré sa bežne nachádzajú v každej domácnosti.

Text: Martina Zvolanská

  • Kategórie

Podobné články