Poznáte tieto účinne tipy a triky na upratovanie?

Redakcia - 1. septembra 2019 - 8015. zobrazení

Máte aj vy niekedy pocit, že upratovanie je nikdy nekončiaci kolotoč? Čistá a voňavá domácnosť je pre väčšinu z nás samozrejmosťou. Avšak každá dobrá gazdinka vie, koľko námahy a driny to stojí. Práve preto, aby ste si mohli svoju prácu uľahčiť vám dnes prinášame pár užitočných tipov a trikov.

Lesklé a žiarivé okná

Nech drhnete svoje okná ako chcete, máte stále pocit, že sú málo lesklé? Možno vám s týmto problémom pomôže starý a osvedčený ľudový recept. Zmiešajte štvrť šálky octu s jednou lyžicou kukuričného škrobu a dvoma šálkami teplej vody. Potom, keď sa škrob rozpustí, nalejte zmes do rozprašovača a môžete sa pustiť do umývania.

Špinavé okno - tipy a triky na upratovanie

Náš TIP na kvalitné čističe okien

Kärcher VW2

Bosch Glass

Leifheit 51147

Kärcher VW2
Hodnotenie

Cena: od 55.20 €

Bosch Glass
Hodnotenie

Cena: od 54.40 €

Leifheit 51147
Hodnotenie

Cena: od 69.90 €

Ako sa účinne zbaviť škvŕn na koberci?

Situáciu, kedy krásny koberec „zdobia“ škvrny pozná asi každý. Vyhnúť sa podobným situáciám je takmer nemožné. Stačí malá nepozornosť, návšteva alebo deti a vy môžete zase tráviť voľný čas čistením škvŕn.

Škvrny na koberci

Odolných fľakov sa môžete zbaviť tak, že do šálky nalejete do polovice ocot, potom pridáte dve polievkové lyžice soli a necháte ju rozpustiť. Takto pripravenú zmes potom naneste na škvrny a nechajte zaschnúť. Následne stačí dané miesto iba povysávať.

Čo s pripálenými hrncami?

Táto otázka napadne každého, komu niečo prihorí. Z času na čas sa tomu nevyhne nikto z nás. Možno vás to prekvapí, ale na prihorený hrniec postačí klasická sóda bikarbóna. Po dôkladnom očistení sódou bude vaše hrnce vyzerať ako nové.

Najlepší pomocníci na upratovanie v domácnosti

Akí sú najlepší pomocníci na upratovanie v domácnosti? Vedeli ste, že existuje dokonca už aj vysávač na okná? Pomocníci na upratovanie…

Najlepší pomocníci na upratovanie v domácnosti

Ako sa zbaviť pachov v chladničke?

Chladnička je miestom, kde sa radi zdržiavajú rôzne druhy mikróbov. Na to, aby ste ju účinne vydezinfikovali vám opäť postačí ocot zmiešaný s vodou. Ten má totiž dezinfekčné účinky a nájde sa v každej domácnosti. Ak vás trápia aj rôzne pachy, ktoré sa v chladničke tvoria, potom do nej skúste umiestniť malú nádobku s pomletou kávou. Káva má totižto výborné pohlcovacie účinky.

Káva - tipy a triky na upratovanie

Veríme, že vám naše tipy a triky domáce práce uľahčia a umožnia vymeniť množstvo chemikálií určených na upratovanie za bežne dostupné produkty, ktoré sa bežne nachádzajú v každej domácnosti.

Text: Martina Zvolanská

  • Kategórie

Podobné články