Fasáda domu

Vdýchnite vašej fasáde druhý život

Reklamný článok - 13. decembra 2020 - 1630. zobrazení

Veľakrát si myslíme, že mať pekne zariadenú obývačku, skvelo vybavenú kuchyňu či upratané všetky miestnosti stačí. Pritom prehliadame jednu z najdôležitejších častí nášho domova – stenu. Práve ona nás chráni pred nástrahami počasia a poskytuje nám bezpečie. Preto je spravodlivé, ak sa o ňu z času na čas na oplátku postaráme my a vykonáme čistenie fasády.

Znečistenie fasády – je to problém?

Už z podnadpisu ste sa zrejme dovtípili, že je. A nielen estetický. Mnoho zateplených fasád po niekoľkých rokoch sčernie alebo zozelenie a pod nánosom prachu, peľu, plesní, machov a lišajníkov príde o svoju pôvodnú farbu. Tieto mikroorganizmy navyše vypúšťajú spóry, ktoré môžu spôsobiť zdravotné problémy v podobe alergií, ekzémov alebo respiračných ťažkostí. Ako sa teda zbaviť nežiaducich obyvateľov na našej stene tak, aby sme šetrili prírodu?

Vydajte sa ekologickou cestou

Spoločností, ktoré sa zaoberajú čistením fasád, je mnoho. Väčšina používa klasickú metódu čistenia za použitia chemických postrekov, vysokotlakových čističov a lešení. Táto metóda síce pôsobí proti organizmom na fasáde a v nej účinne, no vyžaduje si množstvo vody, ktorá steká spoločne s chemikáliou do zeme a škodí prírode.

Ako odstrániť pleseň na stene?

Viete, ako odstrániť pleseň na stene? Aké preventívne tipy vám pomôžu predchádzať vzniku plesní v byte? Najlepší spôsob ako sa zbaviť…

Pleseň na stene

Na Slovensku však existuje firma, ktorá sa rozhodla zobrať čistotu fasád do vlastných rúk a vymyslela ekologický spôsob ich čistenia. Bomba Fasáda vytvorila 100% ekologický roztok, ktorý nanáša na fasádu výlučne pomocou valčekov a štetcov, a za použitia vysokozdvižných plošín. Táto metóda je natoľko inovatívna, že na ňu spoločnosť získala vlastný patent.

Čistenie fasády pred a po
Čistenie pred a po.

Ak vám záleží na kráse vášho domova a na vašom zdraví, vykuknite z okna a pozrite sa, ako vaša fasáda vyzerá. Ak si uvedomíte, že sa vám už dávno neukázala vo svojich pravých farbách, zmeňte to spôsobom, za ktorý sa vám príroda poďakuje.

  • Kategórie

Podobné články