Vianočné dekorácie do každej domácnosti

Vianočné dekorácie do každej domácnosti!

Redakcia - 17. decembra 2019 - 8196. zobrazení

Advent je už v plnom prúde a od príchodu najkrajších sviatkov v roku nás delí už len pár dní. Mnohí z nás sa tešia na stretnutia s rodinou, tradičné vianočné jedlá a nádhernú vianočnú výzdobu. Vianočné dekorácie vždycky boli, sú a aj budú neoddeliteľnou súčasťou Vianoc…

Vianočné dekorácie a ich čaro…

Čas radosti, pokoja a rodinnej pohody si chceme patrične spríjemniť aj rôznymi vianočnými dekoráciami. Predajcovia vianočných výzdob ponúkajú sortiment od výmyslu sveta, takže každý z nás má možnosť skrášliť svoju domácnosť nejakými vkusnými vianočnými doplnkami. Inšpirácia sa nájde aj pre tých, ktorí odmietajú súčasné trendy a uprednostňujú pôžitok z vlastnoručnej práce a kreativity.

Adventný veniec - vianočné dekorácie

Nech sviece rozsvecuje plamienok lásky

Viete si predstaviť Vianoce bez sviečok a blikajúceho plamienka symbolizujúceho lásku? To určite nie… Čiže skôr než začnete myslieť na dlhý zoznam vianočných dekorácií, dajte si námahu s výberom a kúpou sviec. Na vianočný stôl sa hodia vysoké a tenké sviece, zasadené do nejakého pekného svietnika. Po izbe môžete rozmiestniť aj vonné sviečky, ktoré spríjemnia vianočnú atmosféru neopakovateľnou vianočnou vôňou.

Vianoce - sviečka

Náš TIP na vianočné dekorácie

Anjelské zvonenie

LED Betlehem

Betlehem

Vianočné dekorácie
Hodnotenie

Cena: od 31.99 €

Betlehem
Hodnotenie

Cena: od 17.10 €

Vianočné dekorácie - Betlehem
Hodnotenie

Cena: od 39.90 €

Svetielka a girlandy si poradia s tmou

Pri svetle ešte ostaneme, no tentoraz sa bude týkať umelých svetielok. V súčasnosti sú v móde rôzne druhy vonkajšieho vianočného osvetlenia, girlandy, svetelné závesy a reťaze, ktoré ozdobia okná, dvere alebo dokonca aj stromy na záhrade. Počas dlhých zimných večerov tak prinesú žiarivé a farebné svetelné efekty, ktoré nielen nám, ale aj okoloidúcim zlepšia náladu.

Vianočné osvetlenie - vianočné dekorácie

Vyberáme vonkajšie vianočné osvetlenie (Tipy a rady)

Ako si vybrať to najlepšie a najúspornejšie vonkajšie vianočné osvetlenie? Aké typy vonkajšieho vianočného osvetlenia sú populárnymi?

vianocne vonkajsie osvetlenie

Tradičné vianočné postavičky rozveselia

Okrem sviec a umelých svetielok si môžete zadovážiť aj zopár vianočných postavičiek. Pri ich výbere máte neobmedzené možnosti a za vianočných spoločníkov si môžeme vziať usmievavých snehuliakov, Mikulášov či anjelov. Doplniť ich ešte môžete hviezdami či kúpeným alebo ručne vyrezávaným Betlehemom.

Vianočné dekorácie - snehuliaci

Vence a ikebany pre kreatívnych

Preplnené nákupné centrá a obchody nie sú pre každého, takže inšpiráciu máme aj pre milovníkov vlastnoručnej práce. Tí môžu využiť hlavne nápady s ihličím, z ktorého môžu spraviť jednoduché ikebany alebo venčeky. Šikovné kuchárky zas môžu zužitkovať kúsok svojho umenia aj pri výzdobe, pretože ozdobené medovníčky rozvešané po príbytku vyzerajú pôsobivo.

Vianočné dekorácie

Vianočný stromček nie je jediným symbolom vianočných sviatkov a aj keď je stredobodom celej výzdoby, k oživeniu domácnosti by sme mali využiť ďalšie kreatívne triky. Zopár tipov od nás vám na ceste za príjemnou vianočnou atmosférou určite pomôže. Čo dodať na záver? Snáď len popriať šťastné a veselé Vianoce, nech sa vám splnia všetky tajné vianočné priania.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články