Drevené záhradné sedenie

Záhradné sedenie trochu inak?

Redakcia - 27. júna 2019 - 17597. zobrazení

Neviete si vybrať sedenie na vašu záhradu z klasickej ponuky katalógového záhradného nábytku? Máte pocit, že by ste chceli špecifické a originálne záhradné sedenie? V dnešnom článku vám predstavíme pár tipov, ako sa kreatívne „vyzúriť“ aj v tejto oblasti.

Ako si vyrobiť záhradné sedenie z odpadového materiálu?

Ak nechcete klasické záhradné sedenie, riešením môžu byť tzv. zatrávnené lavičky. Takéto zatrávnené lavičky sú vlastne veľkými kvetináčmi, v ktorých je zasadený husto prekorenený trávnik, prípadne materina dúška. Takýto typ záhradného sedenia si môžete zhotoviť z dreva a dať mu tvar a rozmery podľa vlastného uváženia, prípadne môžete takéto sedenie vytvoriť aj z odpadového materiálu, akým sú opotrebované pneumatiky.

Záhradné sedenie z pneumatík

Náš TIP na kvalitné drevené záhradné sedenie

Hecht

Hecht

Garland

Hecht - záhradné sedenie
Hodnotenie

Cena: od 275.90 €

Hecht - záhradné sedenie
Hodnotenie

Cena: od 199.99 €

Garland - záhradné sedenie
Hodnotenie

Cena: od 344.50 €

Ako vytvoriť prírodné záhradné sedenie?

Dôležité je, aby ste k tvorbe takéhoto záhradného sedenia pristupovali ako k výsadbe trávnika, resp. rastlín do veľkých kvetináčov. Ak už máte drevenú alebo kovovú konštrukciu hotovú, steny zvnútra zaizolujte textíliou, aby ste zamedzili vypadávaniu pôdy cez otvory. Netreba však zabúdať na drenážnu vrstvu z hrubšieho štrku a potom už pokojne môžete zvyšný priestor plniť zeminou.

Drevené záhradné sedenie

Na samý vrch uložte pás trávnika, ktorý ste si predpestovali v záhrade, prípadne ste už predpestovaný zakúpili. Ak si chcete dopriať luxus v podobe sedenia na materinej dúške, doprajte jej aspoň jednu sezónu na dobré prekorenenie. Nevýhodou zatrávnených lavičiek je, že po daždi si na nich neposedíte, ale pocit, ktorý vám prinesú počas slnečných dní je na nezaplatenie.

Prečo záhradkári obľubujú vyvýšené záhony?

Aké výhody majú vyvýšené záhony? Prečo väčšina záhradkárov obľubuje vyvýšené záhony? Aký materiál je nalepší na ich výrobu?

Prečo záhradkári obľubujú vyvýšené záhony?

Lavičky z gabiónov?

Ak už máte priestorový koncept záhrady podrobne premyslený a presne viete, kde bude záhradné sedenie umiestnené, za zváženie stoja aj lavičky z gabiónov, prípadne murované lavičky zo starých tehál či kameňov, ktorým môžete dať ľubovoľný tvar. Pri tomto type záhradného sedenia je dôležité umiestniť na vrch drevenú dosku či látku, kvôli pohodliu, ale tiež tepelnej izolácii.

Lavičky z gabiónov

Možno aj podľa vás k letnému večeru strávenému na záhrade neodmysliteľne patrí hojdačka. Nevýhodou klasickej hojdacej lavice je, že nás obmedzuje v počte ľudí, ktorí sa na ňu zmestia, resp. svojou nosnosťou. Ak si takú lavicu zhotovíte sami, viete ju nadimenzovať pre potrebný počet osôb.

Hojdačka pri krbe

Návštevy sa budú pozývať sami najmä v prípade, ak sa pustíte do originálneho kruhového posedenia okolo ohniska či grilu vytvoreného práve z týchto hojdacích lavíc zavesených na kovovej alebo drevenej konštrukcii, na ktorej môžu byť tiež upevnené záhradné svietidlá

Text: Nina Kvasňovská

  • Kategórie

Podobné články