1-izbové byty zdražujú najrýchlejšie

1-izbové byty stále zdražujú najrýchlejšie…

Redakcia - 14. februára 2020 - 7969. zobrazení

Ceny bytov naďalej rastú, niektoré viac, iné menej. Spomedzi všetkých sa však najviac darí cenovo rásť práve tým 1-izbovým… Viete, prečo 1-izbové byty zdražujú najrýchlejšie?

1-izbové byty… Prečo zdražujú?

Pretrvávajúce zdražovanie na realitnom trhu sa týka všetkých bytov, no posledné štatistiky ovládli jednoznačne 1-izbové byty. O ich skvelom období hovoria makléri aj analytici, ktorí sa zhodujú na tom, že práve tieto byty ťahajú celý realitný trh. A podľa najnovších predpovedí má ich cena stúpať aj naďalej…

1-izbové byty zdražujú najrýchlejšie

1-izbové byty: Medziročný rast cien prekonal 7,5 % hranicu!

Podľa Národnej banky Slovenska, ktorá zverejnila najnovšie čísla (za posledný kvartál roku 2019) zamerané na rast cien nehnuteľností sa zdražovanie 1-izbových bytov zrýchlilo o 7,5 %. V porovnaní s ostatnými bytmi tak šlo o najrýchlejší rast, čo zároveň zdvihlo cenu všetkých bytov, ktorá medziročne stúpla o 2%.

Návrh bytu

Regióny s najrýchlejším rastom cien

  • Žilinský kraj – Rast cien v poslednom kvartáli roku 2019 patril Žiline, s viac ako 10% zdražovaním, pod čo sa výraznou mierou podpísali práve 1-izbové byty.
  • Nitriansky kraj – V súvislosti s príchodom Jaguaru vzrástli ceny bytov o pár tisíc eur, čo platí aj v prípade tých najmenších objektov.
  • Bratislavský kraj – Tempo rastu cien tu síce aktuálne nie je najvyššie, no ceny sú zhruba na dvojnásobnej úrovni ostatných regiónov.

Bytový trh v satelitných mestách začína byť presýtený

Aké sú najvyhľadávanejšie satelitné mestá v okolí Bratislavy? Život v lokalitách za hranicami Bratislavy priťahuje stále viac ľudí… Prečo?

Satelitné mestá

Ceny dvíha vyšší dopyt po bývaní v malých bytoch

Vzhľadom na rastúce ceny nehnuteľností a pripravované obmedzenia na hypotekárnom trhu bude financovanie bývania o čosi menej dostupné. S tým bude rásť dopyt po malých bytoch ako ekonomicky výhodnom riešení ešte viac, takže predpovede o najrýchlejšom zdražovaní 1-izbových objektov sa v tomto roku pravdepodobne naplnia.

1-izbové byty

Malé a skromné, no o to viac vzácne a patrične ocenené. Presne také sú 1-izbové byty, ktoré momentálne diktujú tempo rastu cien na realitnom trhu. V blízkej budúcnosti sa na tom nič meniť nebude, takže pokiaľ zvažujete kúpu malého bytu, poponáhľajte sa, kým ceny nie sú príliš vysoké.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články