Poistenie cenností

Aj luxusné oblečenie, šperky a cennosti si môžete ľahko poistiť online

Reklamný článok - 27. marca 2024 - 543. zobrazení

Nie je žiadnym tajomstvom, že Slováci si radi doprajú. Preto v šatníkoch mnohých z nás môžeme nájsť veľmi drahé oblečenie, doplnky, šperky a ďalšie cenné veci. Ak by sa im niečo stalo, či už by sa poškodili napríklad pri povodni, alebo ich niekto ukradol, rozhodne by išlo o naozaj veľkú škodu. Preto sa oplatí vedieť, že správne zvolené poistenie môže chrániť aj drahé predmety.

Stavte na poistenie domácnosti

Špeciálnu poistku, ktorá by bola zameraná na krytie luxusného oblečenia a doplnkov, na trhu nenájdete. V otázke ochrany vašich cenných vecí vám pomôže poistenie domácnosti, ktoré chráni vybavenie vášho bývania, teda nábytok, elektroniku, športové náčinie, potraviny a tiež aj oblečenie a doplnky. Na to, aby táto poistka poskytla vašim veciam naozaj spoľahlivé krytie, je dôležité nastavenie poistnej sumy. Tá by mala reflektovať celkovú hodnotu vybavenia vášho domu či bytu. Preto do nej nezabudnite zarátať aj hodnotu vášho značkového oblečenia, kabeliek a ďalších doplnkov.

Pri šperkoch platia trochu iné pravidlá. Tie sú v základe poistenia domácnosti poistené na sumu, ktorá je vopred stanovená. V prípade, že nebude zodpovedať skutočnej hodnote vašich šperkov, môžete si dojednať pripoistenie s vyššou poistnou sumou. Upozorňujeme, že v súvislosti s poistením šperkov môžu mať poisťovne dodatočné podmienky, napríklad že tieto cenné veci musia byť uložené v trezore. Tiež je nutné mať k dispozícii doklad o kúpe.

Okrem oblečenia, doplnkov a šperkov si v rámci tohto typu poistenia môžete poistiť aj zberateľské predmety, umelecké diela a iné drahé predmety či cennosti.

Za poistenie domácnosti nemusíte platiť veľa

Asi už tušíte, že ak si chcete poistiť luxusné a drahé veci, po ponuke za výhodnú cenu budete musieť trochu pátrať. Odporúčame, aby ste využili online porovnanie cien poistenia nehnuteľnosti a domácnosti na stránke Klik.sk. Takto si porovnáte ponuky od viacerých poisťovní a určite nájdete poistenie za výhodnú cenu s dostatočne širokým krytím. Ako sme spomenuli vyššie, online kalkulačka vám môže porovnať nielen ceny poistenia domácnosti, ale aj poistenie nehnuteľnosti. To kryje stavbu ako takú, takže vám neostanú oči pre plač, keď vám napríklad víchrica poškodí strechu alebo vandali zničia plot. Pre komplexné zabezpečenie vášho majetku je preto vhodné mať obe tieto poistky.

Bez ohľadu na to, pre ktorý typ sa rozhodnete, na Klik.sk určite nájdete to, čo hľadáte. A za najlepšiu cenu, pričom si poistenie majetku dojednáte kompletne online, rýchlo a pohodlne.

Zdroj obrázku: bigstockphoto.com

  • Kategórie

Podobné články