Izbové rastliny v modernom interiéri

4 aplikácie, ktoré vám uľahčia záhradkárčenie

Reklamný článok - 2. apríla 2023 - 2247. zobrazení

Patríte medzi ľudí, ktorým vyhynie aj kaktus? Vďaka moderným technológiám už nemusíte zúfať. Šikovná aplikácia v smartfóne vás nasmeruje a pomôže sa vám postarať aj o tie najnáročnejšie rastliny. Takisto vám pomôžu s rýchlym rozpoznávaním aj tých menej známych druhov rastlín či stromov. Inšpirujte sa naším výberom a užívajte si bezstarostné záhradkárčenie.

LeafSnap – Plant identification

LeafSnap používa umelú inteligenciu na zisťovanie druhov rastlín. Aktuálne dokáže rozoznať až 90 % všetkých známych kvetín a stromov. Ak chcete zistiť, o akú rastlinu ide, odfoťte ju priamo cez aplikáciu alebo nahrajte jej fotku. Aplikácia vám už povie, ako tento druh pestovať či koľko svetla a vody potrebuje. Okrem identifikácie si v nej viete nastaviť aj pripomienky o starostlivosti. Napríklad, kedy ich presádzať, hnojiť alebo prerezávať. Založiť si v nej viete aj denník, v ktorom môžete pozorovať, ako rastú a ako sa im darí.

LeafSnap je dostupná nielen pre zariadenia podporujúce Android, ale aj IOS. Počas záhradkárčenia majte svoje zariadenie v obale na mobil, zabránite tak prípadnému poškodeniu či obitiu.

Rastlinka

Moon and Garden

Najväčšou výhodou tejto aplikácie je šikovný kalendár, ktorý vám presne napovie, čo siať, kedy presádzať a zbierať podľa fáz mesiaca. Okrem toho v nej nájdete aj fórum, cez ktoré sa viete poradiť alebo podeliť so svojimi tipmi aj s inými záhradkármi. Zaznamenať si v nej tiež viete aj svoje poznámky. Aj táto aplikácia je dostupná pre všetky zariadenia.

Smart Plant home

V Smart Plant home nájdete všetko, čo potrebujete. Najužitočnejšia je funkcia kalendára starostlivosti. Po pridaní rastliny vám aplikácia sama nastaví pripomienky, ktoré vám povedia, čo s rastlinou robiť. Takisto v nej veľmi rýchlo zistíte, aké choroby trápia vaše kvetiny. Bola navyše vyvinutá v spolupráci so záhradnými centrami, aby boli tipy čo najpresnejšie. Aplikáciu si tiež môžete stiahnuť pre všetky zariadenia s Androidom a IOS.

Gardenize

Aplikácia Gardenize vám umožňuje podrobne plánovať a spravovať záhradu. Sledujte v nej svoje rastliny, pridávajte si poznámky a fotografie. Nastaviť si môžete aj dôležité pripomienky. Má v sebe tiež zabudovaný kalendár, v ktorom nájdete ideálny čas výsadby a pestovania jednotlivých druhov. Je k dispozícii pre zariadenia Android a IOS.  

Tip na záver

Uľahčiť si záhradkárčenie viete aj cez šikovného pomocníka od Google. Ak potrebujete zistiť, o aký druh rastliny ide, použite Google Lens. Je výhodná najmä vtedy, ak si neviete spomenúť na názov. Systém dokáže nájsť zhody na Googli a zobrazí podrobné názvy rastlín. Za pár sekúnd tak zistíte nielen názov, ale aj všetky potrebné informácie o nej. Dokonca vám prezradí, kde viete rastlinu kúpiť.

Zdroj obrázkov: www.unsplash.com a www.pexels.com

  • Kategórie

Podobné články