Podlaha

5 najlepších materiálov pre výber podlahovej krytiny

Redakcia - 10. októbra 2020 - 4708. zobrazení

Podlahová krytina ako jeden zo základných dizajnových a funkčných prvkov interiéru vyžaduje špeciálnu pozornosť. Obzvlášť pri jej výbere, pretože len v prípade správneho výberu splní svoju úlohu na jednotku.

Z akých materiálov môže byť podlahová krytina?

Kritérií, podľa ktorých si môžeme vybrať vhodnú podlahovú krytinu, je hneď niekoľko. Hlavnú úlohu pri tomto kroku zohráva materiál, od ktorého bude závisieť estetický dojem, miera kvality aj samotné praktické využitie. Výrobcovia síce rozširujú ponuku, no za tie najlepšie sa považuje práve týchto 5 tradičných materiálov.

Podlahová krytina - drevená podlaha

Drevená podlaha ako nestarnúca klasika

Desiatky druhov dreva, stovky prevedení, miliónové čísla predaja. Drevo v našich domácnostiach funguje v akýchkoľvek podobách vrátane podlahových krytín. Tie vytvárajú atraktívny estetický dojem, disponujú kvalitou a starajú sa o zdravú domácu mikroklímu.

Keramická dlažba ako zlatý stred

Nie vždy boli keramické dlažby také moderné a pohodlné ako dnes. Ich výroba však napreduje a v predajniach nájdeme modely v rôznych prevedeniach za dostupné ceny, na ktorých oceníme hlavne potrebu minimálnej údržby.

Korkové podlahové krytiny

Do módy sa už dávnejšie dostali podlahy zo špeciálne upraveného korku. Ich veľkou nevýhodou však môže byť menšia škála farebných prevedení, čo mnohých pri kúpe brzdí. Na druhej strane, máloktoré druhy krytín sa môžu pýšiť takou zárukou komfortu ako tie z korku. Podlaha z korku je určite dobrou voľbou.

Podlahová krytina z vinylu alebo PVC?

Podlahová krytina z vinylu alebo PVC nepatrí k tým najzdravším a už vôbec nie k ekologickým, no jej vysoká kvalitatívna úroveň hovorí za všetko. Vyzdvihnúť musíme aj tvarovateľnosť a skvelú prispôsobivosť pri kombinovaní krytiny s akýmkoľvek charakterom daného priestoru.

Je podlahová krytina z kože dobrou voľbou?

Päticu najlepších podlahových materiálov môžeme uzavrieť práve kožou. Podlahová krytina z kože je nielenže príjemná na dotyk ale zároveň hreje a pôsobí luxusne. Zladiť sa dá s rôznymi farbami a inými materiálmi v priestore.

Fúkaná izolácia: Jeden z najlepších izolantov!

Viete, prečo je fúkaná izolácia považovaná za ten najlepší izolant? Aké materiály fúkaná izolácia využíva? Aké sú jej výhody a nevýhody?

Fúkaná izolácia
Podlahová krytina a jej výber

5 najlepších materiálov pre výber podlahovej krytiny poznáme, teraz je už len na nás, ktorému z nich dáme prednosť. Stačí spojiť kvalitu s dizajnom a rozumnou cenou, a potom bude výber ešte o niečo jednoduchší. No hlavne nech podlahové krytiny splnia svoj účel a nám sa bude po nich dobre a pohodlne kráčať.

Autor textu: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články