Korok

Korok ako prírodný materiál: korkové podlahy a tapety

Redakcia - 30. apríla 2019 - 6168. zobrazení

Korok patrí k prírodným materiálom, ktoré zažívajú svoj opätovný návrat. V posledných rokoch je znovu vyhľadávaným prírodným materiálom, z ktorého sa vyrábajú rôzne bytové dekorácie a doplnky do domácnosti. Medzi najznámejšie produkty, ktoré sa vyrábajú z korku však zaraďujeme korkové tapety a korkové podlahy.

Prečo práve korok?

Korok ako prírodný materiál má viacero pozitívnych a praktických vlastností. Jednými z pozitívnych vlastností korku sú nízka nasiakavosť a vysoká izolácia. Korok zároveň veľmi dobre pohlcuje zvuk a manipulácia s ním je nenáročná a jednoduchá.

Korková tapeta - korok

Páči sa vám korok? Vyskúšajte korkové tapety!

Korkové tapety boli populárnými najmä v 60-tych a 70-tych rokoch minulého storočia. Po krátkom období útlmu sa však opäť dostali do povedomia ľudí. Dôvodov je viacero. V prvom rade sú korkové tapety skvelou možnosťou, ako dodať vášmu domovu príjemnú atmosféru a pomyselný pocit tepla. Ak si zvolíte, napr. do obývačky či kuchyne pás korkovej mozaiky, dodáte tým celej miestnosti zaujímavý nádych. Okrem toho sú korkové tapety či mozaiky vysoko ekologickými.

Korok

Náš TIP na obľúbené korkové tapety

Korková tapeta

Tapeta korok

Korkové tapety

Korková tapeta
Hodnotenie

Cena: od 5.96 €

Tapeta korok
Hodnotenie

Cena: od 2.30 €

Korkové tapety
Hodnotenie

Cena: od 8.00 €

Korkové podlahy

Vedeli by ste si predstaviť, že by ste mali vo svojej nehnuteľnosti korkové podlahy? Možno vás napadlo, že korkové podlahy sú netradičným dizajnovým kúskom, ktorý by dokázal oživiť, napr. vašu obývaciu izbu alebo spálňu. Korková podlaha je veľmi hrejivá, príjemná na dotyk a dokonca šetrná k vašim kĺbom.

Samotná údržba a starostlivosť o korkovú podlahu nie je náročná. Postačí klasické umývanie s mopom. Ďalšou nepopierateľnou výhodou je fakt, že korková podlaha je maximálne vodotesná, protišmyková a napriek týmto vlastnostiam dýcha.

Korková podlaha - korok

Korkové obklady, resp. mozaiky sa dajú použiť napr., aj v kúpeľni alebo na chodbe. Korok je prírodný materiál, ktorý má rôznorodé využitie. Okrem vyššie uvedených možností sa z neho vyrábajú aj rôzne praktické bytové doplnky ako sú podložky pod hrnce, tácky, nástenky a podobne.

Ikona žiarovkaVedeli ste, že? Korkové podlahy sú skvelým izolantom? Podľa odborných štúdií dokáže korková podlaha zvýšiť teplotu v miestnosti o 1 až 1.5°C.

Text: Martina Zvolanská

  • Kategórie

Podobné články