Korok – rôzne doplnky a dekorácie do každej domácnosti

Korok – rôzne doplnky a dekorácie do každej domácnosti

Redakcia - 2. marca 2016 - 2924. zobrazení

Korok patrí k prírodným materiálom, ktoré zažívajú svoj opätovný návrat. V posledných rokoch je znovu vyhľadávaným materiálom, z ktorého sa vyrábajú rôzne doplnky i dekorácie do domácnosti. Je vhodný na podlahu, vyrábajú sa z neho tapety, ale aj rôzne obklady.

Prečo práve korok?

Korok je materiál, ktorý má viacero dobrých vlastností. Jednou z nich je nízka nasiakavosť a vysoká izolácia. Zároveň veľmi dobre pohlcuje zvuk a manipulácia s ním je nenáročná a jednoduchá.

Korkové tapety

Korkové tapety boli veľmi populárne najmä v 60-tych a 70-tych rokoch minulého storočia. Po krátkom období útlmu sa však opäť dostali do povedomia ľudí. Dôvodov je viacero. V prvom rade sú skvelou možnosťou, ako dodať vášmu domovu príjemnú atmosféru a pocit tepla. Ak si zvolíte napríklad do obývačky či kuchyne pás korkovej mozaiky, dodáte tým celej miestnosti zaujímavý nádych. Navyše sú korkové tapety či mozaiky vysoko ekologické.

Korok – rôzne  doplnky a dekorácie

Korkové podlahy

Ako by sa Vám páčila podlaha z korku? Možno Vás hneď napadlo, že takýto typ podlahy je dizajnový kúsok a vo vašej obývacej izbe by sa takáto podlaha skvele vynímala.

Korková podlaha je veľmi hrejivá, príjemná na dotyk a dokonca šetrná k vašim kĺbom.

Samotná údržba a starostlivosť o podlahu nie je náročná. Postačí klasické umývanie s mopom. Ďalšou nepopierateľnou výhodou je fakt, že korková podlaha je maximálne vodotesná a protišmyková a napriek týmto vlastnostiam dýcha. Určite Vás poteší aj fakt, že podlaha z korku je skvelým izolantom. Podľa odborných štúdií dokáže pokládka korkovej podlahy zvýšiť teplotu v miestnosti o 1 až 1,5 stupňov Celsia.

bulletin-board-325721_960_720

Korkové obklady, resp. mozaiky sa dajú použiť napríklad aj do kúpelne či na chodbu. Korok je materiál, ktorý má rôznorodé využitie. Okrem vyššie uvedených možností sa z neho vyrábajú aj rôzne doplnky do domácnosti ako napríklad podložky pod hrnce, tácky, nástenky a podobne.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články